Úvod Spoločnosť Zdesenie v Malmö: Imigranti hromadne znásilňujú a mučia

Zdesenie v Malmö: Imigranti hromadne znásilňujú a mučia

Foto: archív

Švédskym mestom Malmö, ktoré je už dlhší čas doslova zaplavené moslimskými imigrantmi, otriasla séria štyroch brutálnych znásilnení žien počas niekoľkých týždňov. Najnovší sa stal v noci na piatok vo štvrti Högaholm, kde ženu znásilnila skupina cudzincov, informoval portál merkur.de s odvolaním sa na denník Sydsvenskan.

Obeti útoku, ktorá nemala utrpieť životu nebezpečné zranenia, sa podarilo vlastnými silami dostať domov, odkiaľ privolala políciu. Ďalšie podrobnosti o tomto prípade nie sú známe. Hovorca polície Nils Norling bulvárnemu denníku Aftonbladet povedal, že zatiaľ sa nevie, či tento čin súvisí s predchádzajúcimi prípadmi.

O zatiaľ najbrutálnejšom prípade informoval denník Aftonbladet v druhej polovici decembra. Sedemnásťročné dievča vtedy znásilnili zatiaľ neznámi páchatelia, pričom následne jej do lona vyliali horľavú kvapalinu a zapálili ju. Presný rozsah zranení obete nie je známy. Polícia na základe záberov bezpečnostnej kamery zadržala jedného z predpokladaných páchateľov. Nemenovaný policajt švédskym médiám povedal, že taký brutálny čin počas svojej 35-ročnej kariéry nezažil.

K desivým hromadným znásilneniam žien prišlo v novembri aj vo štvrtiach Södervärn a Segevang. Polícia konkrétne informácie nezverejnila, ale hovorí o „zneužívaní hraničiacom s mučením“ a „veľmi závažnom násilí“.

Spomínané prípady vyvolali medzi obyvateľmi Malmö pobúrenie a demonštrácie proti imigrantom a proti nečinnosti polície. Zástupca policajného šéfa Mälmö Mats Karlsson ženám pred Vianocami odporučil, aby po zotmení nechodili von samy. Neskôr však povedal, že išlo o nevhodnú formuláciu.

Takto predčasom vítali utečencov niektorí obyvatelia Malmö. (Foto: archív)