Úvod Spoločnosť Železnice cez sviatky vypravia 26 posilových vlakov

Železnice cez sviatky vypravia 26 posilových vlakov

Foto: archív

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ŽSSK) posilňuje osobnú dopravu v období sviatkov všetkých svätých a pamiatky zosnulých. V piatok 26. októbra smerom na východ vypraví mimoriadny rýchlik R 11609 z Bratislavy Hlavnej stanice s odchodom o 13:48 h do Košíc s príchodom 19:44 h. Ako národný osobný vlakový dopravca informoval, v nedeľu 4. novembra pôjde na západ mimoriadny rýchlik R 11610 s odchodom z Košíc o 14:16 h a príchodom do Bratislavy o 20:14 h.

„Oba vlaky poskytujú ešte dostatok voľných miest, napriek tomu cestujúcim odporúčame, aby si vopred zabezpečili rezerváciu miesta. Okrem dvoch mimoriadnych rýchlikov vypraví ZSSK ešte 26 posilových vlakov, ktoré sú zapracované v aktuálne platnom cestovnom poriadku,“ uviedol riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ŽSSK Tomáš Kováč.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., vznikla ako samostatný osobný dopravca začiatkom roku 2005. Je jednou z troch nástupníckych spoločností bývalých jednotných železníc. Má základné imanie 212,44 mil. eur a jej jediným akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR. Spoločnosť vykonáva osobnú dopravu vo verejnom záujme na základe objednávky štátu a od decembra 2016 opäť prevádzkuje komerčné IC vlaky bez podpory štátu.