Úvod ZO ZAHRANIČIA Zeman sa už cíti lepšie a spolupracovníkom rozdáva úlohy

Zeman sa už cíti lepšie a spolupracovníkom rozdáva úlohy

Miloš Zeman. (Foto: archív)

Český prezident Miloš Zeman sa už cíti lepšie a uzdravuje sa. Napísal to český Deník N odvolávajúc sa na zdroje blízke prezidentskej kancelárii, pričom v posledných dňoch začal jej spolupracovníkom opäť rozdávať konkrétne úlohy.

Tí preto veria, že Senát napokon nebude rokovať o avizovanom odobratí prezidentových právomocí. Pražská Ústredná vojenská nemocnica, kde je Zeman hospitalizovaný, odmietla zlepšenie stavu prezidenta potvrdiť, uviedla však, že zvažuje jeho presun z jednotky intenzívnej starostlivosti na bežnú nemocničnú izbu.

Zemanova kancelária zverejnila, aký program mal prezident počas uplynulého týždňa. Okrem liečby a oddychu absolvoval aj stretnutia so svojou rodinou a spolupracovníkmi. V nemocnici prijal aj vedúceho kancelárie Vratislava Mynářa, riaditeľa svojho sekretariátu Jaroslava Hlinovského či svojho právneho zástupcu.

Kancelária zároveň informovala, že prezidentovi doručujú jeho spolupracovníci monitoring médií a odkazy od hláv štátov ďalších krajín aj od občanov. Nijaké ďalšie informácie o Zemanovom aktuálnom zdravotnom stave kancelária nezverejnila.