Úvod Video Zhodnotenie výsledkov slovenských eurovolieb

Zhodnotenie výsledkov slovenských eurovolieb

Smer-SD padá, kde sa jeho pád zastaví? Líderka kandidátky Smeru je úplne mimo, dnešný Smer potrebuje viac Blahu a menej Beňovej. Ak by prestúpila ku progresívcom, bolo by všetko ako má byť.

Kotlebovci splnili očakávanie, rozhorčenie ostatných strán, je smiešne, hra na to, že bojujú proti extrémizmu, už na voličov nezaberá. Nálepkovaním ĽSNS ju neporazia, čím skôr si to uvedomia, tým lepšie.

KDH signalizuje návrat, jeho voliči však veľa sebareflexie neprejavili, Kresťanskú únia (Záborská a Škripek) splnila svoju historickú úlohu a obrala kádehákov o jeden mandát. SaS skončila ďaleko za očakávaniami, Sulík môže prestať snívať svoj sen o premiérskom poste, Jurzyca tradične prepadol, Nicholsonová podľa očakávania uspela.

OĽaNO prešlo len s odretými ušami, ale zvolenie Polláka svedčí o tom, že napriek nekonečnému množstvo fatálnych zlyhaní Obyčajní ľudia a zostáva sektou svedkov Matovičových.

Jediným výrazným pozitívom volieb je prepad SMK, Csáky už konečne prestane Slovensku škodiť, SNS dostalo posledné varovanie, Salviniho a Le Penovej doping Kollárovi nepomohol a Mostu-Híd zvoní umieračik.