Úvod Z DOMOVA Žiaci budú súťažiť v písaní o boji s dezinformáciami. Víťaz za odmenu...

Žiaci budú súťažiť v písaní o boji s dezinformáciami. Víťaz za odmenu navštívi Brusel

Foto: archív

Asociácia pre mládež, vedu a techniku (Amavet) vyhlásila súťaž pre študentov základných a stredných škôl. Tí majú napísať ľubovoľný literárny útvar v rozsahu tisíc slov na tému dezinformácií. Iniciatívu podporilo aj Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku. Výherca získa informačno-poznávaciu cestu do Bruselu s dospelým sprievodom.

„Súťažiacimi v kategórii JuniorText sú individuálni autori, ktorí prihlásia ľubovoľný literárny útvar na vyhlásenú tému. Rozsah súťažného textu je minimálne 1 000 znakov,“ informuje zastúpenie EK. Autori si môžu vybrať jednu z tém: Ako môžem rozpoznať dezinformáciu? alebo Dá sa bojovať s dezinformáciami a nestratiť slobodu médií?

Víťaz súťaže okrem cesty do Bruselu navštívi aj inštitúcie Európskej únie a zoznámi sa s ich fungovaním. Súťaž organizuje vzdelávacia organizácia pre deti a mládež Amavet – Asociácia pre mládež, vedu a techniku. Študenti sa môžu zapojiť do viacerých kategórií, či už ide o vytvorenie webovej stránky alebo grafiky. Výlet do Bruselu je však iba súčasťou kategórie JuniorText. Podrobnejšie informácie možno nájsť na stránke Amavetu.