Úvod Z DOMOVA Žitňanská: Odchodu Kollára rozumiem, pohár trpezlivosti nie je bezodný

Žitňanská: Odchodu Kollára rozumiem, pohár trpezlivosti nie je bezodný

Miroslav Kollár. (Foto: archív)

Šéfka poslaneckého klubu strany Za ľudí a podpredsedníčka strany Jana Žitňanská rozumie odchodu poslanca NR SR Miroslava Kollára z koalície i strany. Pripomenula, že ako primátor Hlohovca musel od začiatku pandémie zabezpečovať pokyny zhora, ktoré boli často zmätočné. Žitňanská si je istá, že na Kollárovo hlasovanie za zmysluplné zákony sa bude dať v parlamente spoľahnúť.

„Je mi ľúto, že Miro Kollár vystúpil zo strany a tiež poslaneckého klubu Za ľudí. Ale aj mu rozumiem. Na rozdiel od nás mnohých on od začiatku pandémie musel byť tým, ktorý ako primátor musel zabezpečovať pokyny zhora, pričom často boli, jemne povedané, zmätočné.

Každý má ten svoj pomyselný pohár trpezlivosti iný, ale nijaký nie je bezodný. Viem, že Miro to so Slovenskom myslí dobre, a preto som si istá, že sa na jeho hlasovanie za zmysluplné zákony budeme môcť vždy spoľahnúť,“ napísala Žitňanská na sociálnej sieti.

Kollár oznámil odchod z koalície aj zo strany Za ľudí. V stanovisku poukázal na zlú situáciu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu a vysoké počty úmrtí. Opatrenia vlády podľa neho nefungujú. Vyzýva na vyvodenie politickej zodpovednosti a zmenu manažmentu pandémie.

Poznamenal, že v každej demokratickej európskej krajine by odstúpil minimálne minister zdravotníctva, no v prípade Slovenska by mal vyvodiť zodpovednosť i premiér Igor Matovič. V NR SR bude odteraz pôsobiť ako nezaradený poslanec.

Miroslav Kollár bol podpredsedom Za ľudí, v auguste minulého roka kandidoval za šéfa strany. Po jeho odchode bude mať klub Za ľudí 11 poslancov, vládna koalícia bude mať po novom v parlamente 94 poslancov.