Úvod Politika Známi herci, zabávač a raper sa prepožičali eurohujerskej propagande

Známi herci, zabávač a raper sa prepožičali eurohujerskej propagande

Reprodukcia: internet

Iniciatíva “Mladí proti fašizmu” odštartovala propagandistickú kampaň vyzývajúcu ľudí, aby vo voľbách do Európskeho parlamentu nevolili kandidátov, ktorí nechcú reformovať Európsku úniu. Vo internetovom videu s názvom „Nastal čas, keď je potrebné, aby sme sa spojili“, ktoré je súčasťou kampane, sa známi slovenskí herci prepožičali prvoplánovej eurohujerskej propagande. Video obsahuje jednostrannú, nekritickú obhajobu EÚ a tvrdenia, ktoré nie sú podložené nijakou argumentáciou.

“Tvrdia, že Európska únia nám škodí,” otvára video Táňa Pauhofová. Ján Koleník pokračuje: “Snažia sa nás presvedčiť, že sme pod diktátom z Bruselu.” Pridáva sa aj raper Strapo: “Nahovárajú nám, že Západ sem pretláča zvrátené hodnoty.” Ľuboš Kostelný dodáva: “A teraz, po masívnej kampani, chcú tieto názory šíriť aj v europarlamente.” Video pokračuje pasážou zabávača Jána Gorduliča: “Európske spoločenstvo nám ponúka mnoho výhod.”

Vzápätí Richard Stanke dramatickým tónom pripomína: “Napriek tomu pred piatimi rokmi v eurovoľbách nevyužilo možnosť voliť až 87 percent z nás.” Alexander Bárta tvrdí: “Ak sa táto situácia opäť zopakuje, každý druhý hlas môže patriť extrémistom.” Juraj Tabaček apeluje na voličov: “Nedovoľme to!”

Skupinu politicky angažovaných umelcov uzatvára Lujza Garajová-Schrameková vetou: “Nenechajme si vziať Európu ľuďmi, ktorí o ňu nemajú záujem.” Video končí výzvou: “Už 25. mája rozhodneme o našej budúcnosti.” Autori kampane zjavne považujú za extrémistov kandidátov, ktorí namiesto doterajšieho centralizovaného modelu európskeho superštátu presadzujú návrat k pôvodnému modelu EÚ ako Európy suverénnych národov a pochádzajú z vlastenecky orientovaných politických subjektov.

“Každá vládnuca ideológia mala svojich klaunov. Herci a šašovia, ktorí v živote dokázali akurát to, že nesú markantný podiel na degradácii spoločnosti, rozdávajú rozumy, hoci sami nijaké nemajú. Vedia len za peniaze hrať roly a na objednávku sa zavďačovať. Mali by skoncovať s alkoholom a inými omamnými látkami, a začať sa vzdelávať,” napísal na adresu umelcov z eurohujerského videa jeden z užívateľov sociálnej siete.

V májových eurovoľbách sa rozhodne, či EÚ bude pokračovať v neoliberálnych štruktúrach podporujúcich LGBTI agendu, ďalšie okliešťovanie suverenity národných štátov a centralizáciu moci do Bruselu, alebo si ľudia zvolia pronárodných kandidátov, ktorí sa pokúsia nasmerovať úniu k jej pôvodnému cieľu: rovnocennému partnerstvu a spolupráci národov Európy.

Mladí proti fašizmu: Nastal čas, keď je potrebné, aby sme sa spojili