Úvod Z DOMOVA Zomrel exposlanec Smeru-SD a niekdajší štátny tajomník ministerstva práce Smeru Jozef Burian

Zomrel exposlanec Smeru-SD a niekdajší štátny tajomník ministerstva práce Smeru Jozef Burian

Jozef Burian (1961 - 2021). Foto: archív

Vo veku 60 rokov zomrel bývalý štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a bývalý poslanec Národnej rady SR za Smer-SD Jozef Burian. Informovala o tom strana Smer-SD na sociálnej sieti.

„Počas dovolenky na Sicílii sa pošmykol a spadol. Pád bol taký nešťastný, že si udrel hlavu a upadol do bezvedomia. Previezli ho do nemocnice v Palerme na oddelenie jednotky intenzívnej starostlivosti, kde ho domáci lekári operovali, ale, žiaľ, neprinieslo to zvrat v liečení,“ prezradil blízky priateľ nebohého politika pre portál pluska.sk

„Podľa toho, čo sme sa dozvedeli, bol po páde veľmi dlho v kóme, z ktorej sa však už neprebral a na Štedrý deň zomrel. Pritom ešte pred pár mesiacmi sme sa videli, v septembri sme sa stretli na jeho šesťdesiatke.

Vo sne by mi nenapadlo, že ho vidím živého naposledy. Strašné, čo sa stalo. Nemôžem uveriť, že sa to prihodilo akurát jemu. Bol to veľmi dobrý človek, takú smrť si naozaj nezaslúžil,“ doplnil priateľ so slovami, že rodina teraz rieši prevoz jeho telesných pzostatkov z Talianska na Slovensko. „Vôbec to nie je jednoduché, lebo musia čakať na výsledky pitvy. Pre sviatky aj covidové opatrenia to môže trvať aj mesiac, ak nie viac,“ dodal.

„V takýchto chvíľach sa slová hľadajú len veľmi ťažko, preto si každý aspoň tichou spomienkou uctime Jožkovu pamiatku,“ píše sa na stránke Smeru. Členovia košickej krajskej organizácie Smer-SD uviedli, že bolestivosť tejto správy je veľká aj preto, lebo vždy ho vnímali ako zodpovedného kolegu a vynikajúceho kamaráta, na ktorého sa dalo vo všetkom spoľahnúť.

„Pozície v štátnej správe, ktoré zastával, rovnako ako pozície vo volených orgánoch všetkých stupňov vykonával tak, že sme boli hrdí, ako nás, našu krajskú organizáciu, v nich reprezentuje. Nemálo plánov do budúcnosti, ktoré mal a ktoré sme aj my ostatní mali s ním, žiaľ, už zrealizovať nebude možné. Bude nám všetkým veľmi chýbať,“ napísali na sociálnej sieti.

K smutnej správe sa vyjadril aj minister práce Milan Krajniak. „Bol dlhoročným poslancom NR SR, aj keď sme boli z opačných politických táborov, vedeli sme sa porozprávať a viackrát sme v kuloároch spolu diskutovali. Bol to milý človek a odborne fundovaný diskutér. Rodine a blízkym vyjadrujem úprimnú sústrasť,“ uviedol.

Jozef Burian Vyštudoval Vysokú školu ekonomickú v Košiciach, odbor automatizované systémy riadenia. Do roku 1992 pracoval v Hutných stavbách Košice, následne do roku 2002 pôsobil vo vrcholovom manažmente viacerých spoločností. V rokoch 2002 až 2020 bol poslancom NR SR, zároveň bol okresným predsedom strany Smer v Košiciach. V posledných parlamentných voľbách už za Smer nekandidoval.