Úvod Z DOMOVA Zomrel majiteľ Rádia CITy a občiansky aktivista Rastislav T. Lehotský

Zomrel majiteľ Rádia CITy a občiansky aktivista Rastislav T. Lehotský

Rastislav T. Lehotský (1964 - 2022). Foto: archív

Vo veku 58 rokov zomrel 5. mája v Bratislave po ťažkej chorobe moderátor, majiteľ bratislavského Rádia SITy a občiansky aktivista Rastislav T. Lehotský. Narodil sa 15. marca 1964 v Bratislave. Už v období socializmu bol jedným z najznámejších hudobných dídžejov na Slovensku, po roku 1989 v tejto oblasti podnikal.

Svoje dídžejské a moderátorské umenie prezentoval v minulosti vo FUN rádiu i vo vlastnom Rádiu SITy. V roku 2019 neúspešne kandidoval vo voľbách do Európskeho parlamentu za politickú stranu Hlas ľudu. O rok neskôr sa neúspešne uchádzal o mandát poslanca NR SR zo štvrtého miesta kandidátky rovnakej strany.

V období pandémie ochorenia COVID-19 sa zviditeľnil ako občiansky aktivista a moderátor protivládnych mítingov, ktoré organizoval spolu s exposlancom NR SR Petrom Marčekom. Krátko moderovaj aj politické diskusie v internetovej televízii ZVTV.

Na demonštráciách i sociálnych sieťach upozorňoval na nezmyselnosť väčšiny protipandemických opatrení Matovičovej a Hegerovej vlády, bezprecedentné obmedzovanie ľudských práv a občianskych slobôd, zdôrazňoval skutočné ciele riadenej pandémie zo strany globalistických síl. Často hovoril aj o ohrození slovenskej štátnosti.

Ako oznámila rodina Rastislava T. Lehotského na jeho profile na sociálnej sieti, posledná rozlúčka so zosnulým bude v utorok 10. mája 2022 o 9:30 h v bratislavskom krematóriu v mestskej časti Lamač.