Úvod Z DOMOVA Zomrel spevák, moderátor a kulinár Peter Justin Topoľský

Zomrel spevák, moderátor a kulinár Peter Justin Topoľský

Peter Justin Topoľský. (Foto: archív)

Vo veku 69 rokov náhle zomrel Peter Justin Topoľský. Podľa portálu PLUS 7 DNÍ trikrát týždenne absolvoval dialýzu a okrem vážnych zdravotných problémov mal aj pozitívny test nakoronavírus a bol izlovaný vo svojom byte. Topoľský bol vyštudovaný zubný lekár, no neskôr z neho stal svetobežník a uznávaný kulinár.

Svoju umeleckú kariéru odštartoval ešte ako detská hviezda v Československom rozhlase, neskôr aj v televízii. Ako deväťročný sa prvýkrát objavil vo filme Tajomstvo železnej debny. Dlhý čas sa venoval hudbe, v 70. rokoch naspieval ako člen speváckeho dua s Katkou Karovičovou niekoľko hitov. Pôsobil aj v pražskom divadle Semafor.

Ešte za socializmu emigroval do Spojených štátov a žil v New Yorku, kde sa zo začiatku živil ako zubár. V 90. rokoch spolupracoval na relácii TV Markíza Hviezdáreň. Neskôr mal vlastnú reláciu Ako chutí svet, v ktorej divákom predstavoval delikatesy z reštaurácií nielen v New Yorku. Relácia získala päť prestížnych ocenení na medzinárodnom filmovom a rozhlasovom festivale o gastronómii v Znojeme – Znojemský hrozen.