Úvod ZO ZAHRANIČIA Zomrela svetoznáma speváčka a herečka Olivia Newton-Johnová

Zomrela svetoznáma speváčka a herečka Olivia Newton-Johnová

Olivia Newton-Johnová (1948 - 2022). Foto: archív

Vo veku 73 rokov zomrela svetoznáma austrálska speváčka a herečka Olivia Newton-Johnová. Preslávila sa najmä rolou Sandy vo filmovom muzikále Pomáda (1978), kde si zahrala po boku Johna Travoltu. Johnová prehrala 30-ročný boj s rakovinou prsníka. Podľa vyhlásenia svojho manžela Johna Easterlinga pokojne skonala na svojom ranči v Južnej Kalifornii.

Olivia Newton-Johnová sa narodila 26. septembra 1948 v meste Cambridge v Británii, no už ako päťročná sa s rodičmi presťahovala do austrálskeho Melbourne. Už ako 14-ročná tam založila so spolužiačkami skupinu Sol Four, ktorá sa orientovala na country hudbu.

Komerčne sa neskôr preslávila ako speváčka práve tohto žánru, pričom za svoju hudobnú kariéru predala milióny albumov a získala aj dovedna štyri ocenenia Grammy. Zo spomenutého muzikálu Pomáda sa globálnym hitom stal jej duet s Johnom Travoltom You’re The One That I Want. Medzi svetové šlágre sa zaradili aj piesne Hopelessly Devoted To You či Summer Nights.

Olivia Newton-John bola úspešná aj aj v 80. rokoch minulého storočia, v roku 1983 hrala vo filme Two Of A Kind. Od roku 1979 je nositeľkou Radu Britského impéria. V roku 1981 jej venovali aj hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy.

Jej prvým manželom bol tanečník Matt Lattanzi, s ktorým sa zoznámila v roku 1980 pri nakrúcaní filmu Xanadu. V januári 1986 sa im narodila dcéra Chloe. Jej druhým manželom bol Austrálčan, podnikateľ John Easterling, ktorého si vzala v júni 2008.

Rakovinu prsníka herečke prvýkrát diagnostikovali v roku 1992. Počas liečby sa stala aj podporovateľkou včasných mamografických vyšetrení a na výskum tejto choroby vyzbierala prostredníctvom svojej nadácie milióny dolárov. Ochorenie sa jej vrátilo v roku 2013 a napokon aj v roku 2018.

Olivia Newton-Johnová – Xanadu: