Úvod Auto - moto ŽSR cez vianočné sviatky posilní vlaky

ŽSR cez vianočné sviatky posilní vlaky

Foto: archív

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ŽSSK) počas vianočných a novoročných sviatkov posilní vlaky. V súvislosti s očakávaným zvýšeným počtom cestujúcich v tomto období vypraví dva mimoriadne rýchliky z Bratislavy cez Žilinu do Košíc a dva späť.

„Na tejto najfrekventovanejšej trati posilní aj 35 vybraných IC vlakov, a to až o 75 vozňov druhej triedy, čo predstavuje 5 700 miest na sedenie navyše,“ informoval v pondelok riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ŽSSK Tomáš Kováč. „ŽSSK okrem toho okolo Vianoc, Nového roka a sviatku Troch kráľov vypraví dvadsaťdva posilových vlakov rôznych kategórií,“ dodal. Všetky uvedené vlaky a miesta v posilových vozňoch IC vlakov sú zapracované v predajnom systéme.

Mimoriadny rýchlik R 11609 (Bratislava hl. st. 13:37 h – Košice 19:41 h) pôjde v piatok 22. decembra 2017 a v piatok 5. januára 2018. V opačnom smere pôjde R 11610 (Košice 14:25 h – Bratislava hl. st. 20:34 h), a to v pondelok 1. januára a v nedeľu 7. januára 2018. Oba vlaky budú radené z miestenkových vozňov 2. triedy.

„Cestujúcej verejnosti odporúčame v záujme osobného komfortu zabezpečiť si včas miesto na sedenie, aj keď výrazná väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková,“ povedal člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ŽSSK Karol Martinček. ŽSSK tiež odporúča cestujúcim, aby využívali alternatívne predajné kanály, ako predpredaj a internet, a vyhli sa tak čakaniam v radoch pri pokladniciach.