Úvod Z DOMOVA Zsuzsová označila ako možného objednávateľa Kuciakovej vraždy Jaroslava Haščáka

Zsuzsová označila ako možného objednávateľa Kuciakovej vraždy Jaroslava Haščáka

Alena Zsuzsová. (Foto: archív)

Obžalovaná Alena Zsuzsová označila vo svojich výpovediach počas vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka za možného objednávateľa vraždy aj spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka, s ktorým mal spolupracovať niekdajší príslušník Slovenskej informačnej služby Peter Tóth.

Jej výpovede čítali na pojednávaní v kauze vraždy novinára predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Ružena Sabová a prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry.

Haščáka považovala za jediného s mocou na to, aby dal Kuciaka zabiť. Považuje ho tiež za človeka, ktorý mal pred viacerými rokmi dať na internet jej komunikáciu s advokátom Danielom Lipšicom. Tvrdí, že by jej obžalovaný Marián Kočner likvidáciu novinára nezveril pre jej psychické problémy.

V jednej z výpovedí taktiež nevylúčila, že by mohol za vraždou stáť Zoltán Andruskó, ktorý jej mal dlžiť peniaze. Spomínala aj jeho problémy s daňami, pre tie momentálne čelí obžalobe na Okresnom súde Bratislava V. Andruskó mal podľa jej slov záujem dostať sa k miliónu eur, ktoré ponúkol po vražde expremiér Robert Fico ako odmenu za informácie vedúce k vrahom Kuciaka.

Priznala sa aj k tomu, že komunikovala s bývalým podpredsedom parlamentu Martinom Glváčom, predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom, bývalým prokurátorom Reném Vanekom, predsedom Národnej rady SR Andrejom Dankom, predsedom opozičného hnutia Sme rodina Borisom Kollárom, ako aj s advokátom Danielom Lipšicom.