Úvod Komentáre Zsuzsová v službách liberálnych propagandistov

Zsuzsová v službách liberálnych propagandistov

Alena Zsuzsová. (Foto: archív)

Sme svedkami mimoriadne emotívnej predvolebnej kampane, ktorej predobrazom boli v priebehu leta prepisy z Kočnerovej Threemy či nahrávka Gorily. Skôr než k predstavovaniu programov sa politici často uchyľujú k osočovaniu. A akoby toho nebolo dosť, Hríbov týždenník .týždeň najnovšie priniesol informáciu o komunikácii predsedu SNS Andreja Danka s Alenou Zsuzsovou, obžalovanou v prípade vraždy Jána Kuciaka.

Účelovosť takéhoto kroku mesiac pred voľbami musí byť každému dlhodobému pozorovateľovi slovenskej politickej scény jasná. Dankova SNS je kľúčovým spojencom Smeru a Roberta Fica, ktorý by sociálnym demokratom mohol pomôcť zabezpečiť vládnutie v ďalšom volebnom období. Ak by sa však podarilo SNS odstaviť, mal by Smer ťažšiu úlohu.

Ďalší jeho možný spojenec, Harabinova strana Vlasť, je otázny, pokiaľ ide o budúce zastúpenie v parlamente. Veľmi ťažko by sa zostavovala vláda aj s „úhlavným nepriateľom“ liberálov všetkých politických tričiek Marianom Kotlebom z ĽSNS.

Že je vytiahnutie nahrávky na Andreja Danka účelové, dokazuje aj fakt, že médiá sa s takýmto záujmom nezaoberajú aj komunikáciou iných politikov so spomenutou Kočnerovou „volavkou“ – napríklad Borisa Kollára či Juraja Drobu, prípadne aj expolitika a aktuálne advokáta Kuciakovcov Daniela Lipšica.

A tak sme zase svedkami ďalšej prečudesnej spravodajskej a mediálnej hry. Tých sme na Slovensku už v posledných mesiacoch zažili viacero. Tá momentálna nás však zároveň núti klásť si otázky, do akej miery môže byť ohrozené súkromie každého z nás, keďže médiá prišli len s nahrávkou, ktorá nič nedokazuje, neusvedčuje Danka z nijakého protiprávneho konania. Nezabudnime ani na fakt, že zverejnená konverzácia pochádza z roku 2016, keď ešte o vražde Jána Kuciaka nebolo ani chýru, ani slychu.

Na Andreja Danka celkom pochopiteľne zaútočila opozícia a tiež dosť pochopiteľne sa ho zastal predseda Smeru Robert Fico. Zostáva nám počkať na reakciu verejnosti v najbližších prieskumoch verejnej mienky a najmä v parlamentných voľbách. V každom prípade „volavka“ Mariana Kočnera vynikajúco poslúžila aj aktuálnym cieľom liberálnych propagandistov.