Úvod Spoločnosť Zvlnené koľajnice v bratislavskej Petržalke sú opravené

Zvlnené koľajnice v bratislavskej Petržalke sú opravené

Foto: archív

Petržalčania sa konečne dočkajú električiek. Zvlnené koľajnice sú vraj už opravené, prebehla aj nová technicko-bezpečnostná skúška trate. Podľa bratislavského magistrátu nič nebráni oficiálnemu spusteniu, ktoré je naplánované na 17.00 hodinu v piatok 8. júla. Naposledy prešla električka s cestujúcimi do Petržalky v roku 1961.

Po oficiálnom sprevádzkovaní trate začne od 20.00 hodiny jazdiť cez most električková linka č. 1. Ostatné zmeny v grafikone budú platné od soboty 9. júla. Okrem linky č. 1, ktorá spojí Petržalku s Hlavnou železničnou stanicou, bude cez Starý most premávať aj linka č. 3., ktorá spojí Petržalku s Račou.

Len pred niekoľkými dňami však vznikli obavy, či vôbec začnú električky do Petržalky jazdiť podľa plánu. Na časti trate v smere od Bosákovej ulice po obratisko sa totiž pod vplyvom horúčav zvlnili koľajnice. Hlavné mesto však hneď avizovalo, že trať opraví a skontroluje, aby nebol ohrozený termín spustenia električkovej dopravy.

Cez novopostavený Starý most v Bratislave môžu prechádzať chodci a cyklisti od 19. mája. O takmer mesiac, 15. júna, sa na Štúrovu ulicu a Vajanského nábrežie v hlavnom meste mohli vrátiť aj električky. Ich premávka bola pozastavená v rámci rekonštrukcie Starého mosta a vybudovania električkovej trate do Petržalky.