Úvod Z DOMOVA Baránek: Takú mieru arogancie a vyvyšovania sa poslancov nad občanmi som ešte...

Baránek: Takú mieru arogancie a vyvyšovania sa poslancov nad občanmi som ešte nezažil

Politický analytik Ján Baránek. (Foto: archív)

Poslanci parlamentu odsúhlasili predĺženie núdzového stavu. Občanov, ktorí sa zhromaždili pred Národnou radou SR, polícia rozohnala. ĽS Naše Slovensko podala na hlavného hygienika Jána Mikasa trestné oznámenie.

Politický analytik Ján Baránek sa k tomu vyjadril na Facebooku: „Mená tých 150, alebo koľko ich vlastne bude, hrdinov budú vytesané do žuly! Hrdinov, ktorí nasadili vlastné životy, išli do jednej miestnosti s nakazenými, aby prijali zákony, ktoré nás pred hnusobou ochránia a zachránia!

Ich obeta je o to väčšia, že nenasadili iba vlastné životy, ale, ako by povedal aj pán premiér, aj životy tých, s ktorými sa po odchode z tejto liahne hnusoby stretnú a z ktorých stovky až tisíce, ako správne vraví pán premiér, zahynú. Kvôli nám. Je to skrátka vyššia forma obety.

S tou má premiér nakoniec tiež skúsenosti. Aj ten totiž neobetuje na oltár boja s hnusobou len svoje meno. Urobil iba to, čo azda nájdete iba v Starom zákone. Obetuje svojich rodinných príslušníkov. Mamu a manželku. Teda obetuje. Pošle ich na očkovanie, keď dostane neviem koľko lajkov a srdiečok.

Ako uznáte, porovnanie so Starým zákonom kríva. Keď išiel Abrahám obetovať syna Izáka, nečakal na lajky. Nebol totiž Facebook. Očakávam, že podobný postup odporučí aj obyvateľstvu. Každý, kto sa pôjde očkovať, nech preukáže niekoľko tisíc lajkov a srdiečok. Lepšie povedané, každý hrdina, ktorý pošle očkovať svoju rodinu.

Keďže svet je plný idiotov, nie len v parlamente a vo vláde, tu sú vysvetlivky k textu: V NR SR sedí banda arogantných maniakov, ktorí si myslia, že im všetko zožerieme a že sú nadľudia. Takúto mieru arogancie, vyvyšovania sa nad občanov, ktorých majú zastupovať, som nezažil ani za socializmu.

Mimochodom, na Slovensku sa už nenájde kanál, do ktorého sa schová hlavný hygienik, ktorý toto dopustil. Porušia vlastné zákony, vyhlášky a natrepú sa do jednej miestnosti aj s nakazenými… A ja si mám robiť rodinné bubliny. To naozaj?

Poznámka k premiérovi: Poslať očkovať mamu a ženu po tom, ako nazbiera dostatok lajkov a srdiečok, je zbabelé, cynické, nevkusné, nehodné politika a toto môže urobiť iba blázon. Opakujem, toto dokáže iba blázon. V pravom zmysle tohto slova.“