Úvod Z DOMOVA Beňovú a Blahu teší nárast mandátov Smeru

Beňovú a Blahu teší nárast mandátov Smeru

Monika Beňová a Ľuboš Blaha. (Fotomontáž: archív)

Poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) za Smer-SSD Monika Beňová sa teší nárastu hlasov i mandátov pre jej stranu. Jej stranícky kolega a novozvolený europoslanec Ľuboš Blaha považuje výsledok Smeru za obrovský úspech. K zverejneným odhadom výsledkov eurovolieb sa obaja vyjadrili na sociálnej sieti.

„Získali sme päť mandátov z pätnástich, čo je o dva viac ako vo voľbách v roku 2019,“ uviedla Beňová. Vďaka prednostným hlasom voličov budú jej kolegami v europarlamente okrem Ľuboša Blahu aj Erik Kaliňák, Judita Laššáková a Katarína Roth Neveďalová.

„Je to obrovský úspech, v porovnaní s rokom 2019 je to enormný nárast,“ komentoval päť mandátov v EP pre Smer podpredseda strany Blaha. Poďakoval sa za silný mandát, ktorý mu voliči udelili svojimi hlasmi. „Do Bruselu idem s plnou vervou bojovať za Slovensko,“ vyhlásil.

Zatiaľ čo Beňová rešpektuje výsledok volieb a zablahoželala Progresívnemu Slovensku (PS), ktoré sa na základe týchto odhadov stalo víťazom, Blaha poukazuje najmä na to, že v prípade progresívcov ide o Pyrrhovo víťazstvo. „Z celkového počtu poslancov zo Slovenska bude PS v menšine,“ poznamenal.