Úvod Z DOMOVA Uhrík dúfa, že v europarlamente sa podarí vytvoriť silný vlastenecký blok

Uhrík dúfa, že v europarlamente sa podarí vytvoriť silný vlastenecký blok

Milan Uhrík. (Foto: archív)

Výsledky volieb do Európskeho parlamentu sú pre hnutie Republika príjemným prekvapením, zároveň aj obrovským záväzkom a zodpovednosťou. Vo videu na sociálnej sieti to uviedol predseda Republiky Milan Uhrík. Sľubuje, že europoslanci z Republiky budú pracovať pre Slovensko.

Mrzí ho, že vyhralo Progresívne Slovensko a že prepadli hlasy menších vlasteneckých strán. Tie podľa neho odmietli ponuku na spájanie síl. Gratuluje zvoleným poslancom Smeru-SSD a Hlasu-SD, dúfa, že na úrovni EP budú vzťahy medzi nimi korektné a že v zásadných veciach budú držať spolu, „držať za Slovensko“.

Republiku čakajú rokovania o vytvorení frakcie. Uhrík hovorí, že už teraz majú niekoľko pozvánok, no čakajú na definitívne výsledky volieb v ostatných členských štátoch EÚ, aby vedeli posúdiť najlepšie a reálne možnosti.

„Verím, že sa nám podarí v Európskom parlamente vytvoriť silný vlastenecký blok,“ dodal. Hnutie Republika sa dostalo do EP so ziskom 12,53 percenta hlasov. Okrem Uhríka bude europoslancom za hnutie aj Milan Mazurek.