Úvod Politika Brat Čaputovej vyberal na elitnom útvare ochrankárov pre prezidentku

Brat Čaputovej vyberal na elitnom útvare ochrankárov pre prezidentku

Foto: archív

Týždenník Plus 7 dní priniesol informáciu, že pre novú prezidentku Zuzanu Čaputovú vyberal ochranku jej brat Daniel Strapák, ktorý je členom strany Progresívne Slovensko a mal figurovať aj v kauze daňových podvodov, kde jeho firmy dlžia štátu na daniach viac ako 5 miliónov eur.

“Skutočnosť, že brat budúcej prezidentky mal hlavné slovo pri výbere ochrankárov, potvrdil hovorca Zuzany Čaputovej Martin Burgr. Dôvod, prečo to tak bolo, však zarazí, keďže Daniel Strapák nie je nijakým odborníkom na bezpečnosť. Je to podnikateľ, neúspešný kandidát na miestneho poslanca a šéf pezinskej bunky strany Progresívne Slovensko,” napísal týždenník.

„Pán Strapák býva na ulici v dome oproti pani Čaputovej, čiže bezpečnostné opatrenia, ktoré na tejto ulici pripravuje Úrad pre ochranu ústavných činiteľov, sa dotýkajú aj jeho. Zároveň pri príprave týchto opatrení je pán Strapák kontaktná osoba pre komunikáciu s Úradom pre ochranu ústavných činiteľov.

Bol aj súčasťou komunikácie o výmene zboru ochrancov. Poprosila ho o to pani Čaputová. Pán Strapák však nebude súčasťou budúceho tímu pani Čaputovej,“ vysvetlil situáciu ohľadom ochranky Martin Burgr.

“Nejaký podnikateľ a regionálny politik, ktorý je zhodou okolností bratom budúcej prezidentky, jednoducho príde na elitný útvar a určuje, kto je správny človek na pozícii osobného strážcu hlavy štátu. Nuž a oprávňuje ho na to skutočnosť, že býva na rovnakej ulici ako Zuzana Čaputová. Tento postup neveští nič dobré. Koho bude pán Strapák vyberať nabudúce? Ak mu nevyhovejú, vznikne ďalšia kauza?” pýta sa autor článku v týždenníku Plus 7 dní.

Brat prezidentky Daniel Strapák. (Foto: archív)