Úvod ZO ZAHRANIČIA Csáková: Nenechám sa testovať a rýpať si v hlave špajdľou. Riadi to Gates

Csáková: Nenechám sa testovať a rýpať si v hlave špajdľou. Riadi to Gates

Ilona Csáková. (Foto: archív)

Ilona Csáková sa pridala k odporcom plošného testovania na koronavírus a tiež prípadné vakcinácie. Známa česká speváčka tiež na sociálnej sieti zdieľala jednu z rozšírených teórií o ochorení COVID-19, podľa ktorej sa priebeh pandémie realizuje podľa scenára Billa Gatesa a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

“Vždy, keď vám chcem niečo napísať, sa ma Facebook pýta, čo mám na mysli. Tak ja to teda Facebooku poviem. Nenechám si v rámci plošného testovania rýpať v hlave špajdľou, pretože tí, čo to nariaďujú, idú podľa scenára Billa Gatesa a WHO.

Po druhé, do mňa ani do mojich detí nebude nikto vpichovať nijakú vakcínu. Vy, čo máte otvorené oči, viete, o čo ide. Nesmiete sa báť chrániť svoje deti, svoje zdravie, vaše životy!“ napísala speváčka na sociálnej sieti.

Zatiaľ čo Csáková kritizuje plošné testovanie a vakcináciu, jej spevácka kolegyňa Bára Basiková sa k nej pridala ostrou kritikou proti nariadeniam vlády. Užívateľov sociálnej siete vyzvala, aby sa spamätali. Podľa speváčky odborníci hovoria niečo iné, ako politici a médiá.

Basiková si želala, aby sa ochorením COVID-19 nakazila a mala už túto skúsenosť za sebou. To sa jej nakoniec podarilo a z tohto dôvodu muselo byť pozastavené nakrúcanie televíznej šou Tvoja tvár má známy hlas. Speváčka nemala nijaké príznaky choroby, a to, že ju prekonala, sa ukázalo na základe výsledkov testov na protilátky.

Bára Basiková. (Foto: archív)

„To, že máme desať dní pauzu, a nikomu nič nie je, mi pripadá nezmyselné. Ale vláda tak nariadila, našťastie máme tri diely nakrútené vopred. Súčasné reštrikcie sú podľa mňa neprimerané. Vypukol tu mor? Denne zomierajú tisíce ľudí? Nie. A tá panika, strach, zákazy, straty zamestnania a neustále karantény sú oveľa horšie ako samotná choroba,“ citoval Basikovú portál Super.cz.

Speváčka Lucie Bílá tvrdí, že COVID-19 je len “blbá” chrípka, sama zažila len ľahší priebeh choroby. Jej kolegyňa Hana Zagorová, ktorá skončila v nemocnici, naopak vyhlásila, že nákaza koronavírusu človeka veľmi oslabí. Zagorová vyzvala ľudí, aby dodržiavali hygienické pravidlá a chránili tak najmä starších ľudí vo svojom okolí.