Úvod Z DOMOVA Europoslankyňa Nicholsonová odchádza z SaS

Europoslankyňa Nicholsonová odchádza z SaS

Lucia Ďuriš Nicholsonová. (Foto: archív)

Poslankyňa Európskeho parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová na sociálnej sieti oznámila, že odchádza zo strany Sloboda a Solidarita (SaS). Dôvodom je konflikt medzi ňou a podpredsedníčkou vlády a ministerkou investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronikou Remišovou.

Europoslankyňa bude pokračovať v práci europoslankyne a predsedníčky európskeho výboru pre zamestnanosť a sociálne veci. „Kauza, ktorú som rozpútala, spôsobila strane problémy a prehĺbila napätie vo vládnej koalícii. Nezvládla som formu tlačovej konferencie, a preto vyznela ako frontálny útok na Veroniku Remišovú, čo mi je ľúto,“ napísala.

Nicholsonová verí, že voliči nepochopia jej odchod ako zbabelosť, ale ako priznanie si politickej zodpovednosti. Na spomenutej tlačovej konferencii vyhlásila, že Slovensko nenávratne prišlo o miliardu eur z eurofondov.

Dôvodom malo byť to, že do konca roka 2020 nezabezpečilo v Európskom fonde regionálneho rozvoja jej realokáciu. Toto tvrdenie Remišová odmietla. Konflikt riešili lídri strán vládnej koalície na zasadnutí koaličnej rady, kde sa zaň predseda SaS Richard Sulík ospravedlnil.