Úvod Politika Fico: Kiska by mal so slovom slušnosť narábať opatrnejšie

Fico: Kiska by mal so slovom slušnosť narábať opatrnejšie

Foto: archív

Prezident Andrej Kiska ostro reagoval na informácie o tom, že polícia vyšetruje organizátorov protestov Za slušné Slovensko a na obsah rozhovoru predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý poskytol českému týždenníku Echo. „Dnes už vieme, že organizátori tých demonštrácií po vražde Jána Kuciaka boli z organizácií, ktoré platí George Soros.

My dobre vieme, kto sa s kým schádzal a akú úlohu v tom čase zohrával. Všetko to pôjde von, až bude jasné, kto si objednal vraždu,“ povedal v interview Fico. Tiež povedal, že na politickej scéne „rozhodne nekončí“ a chce vyhrať ďalšie voľby.

Kiska po diskusii so študentmi v Banskej Bystrici na adresu Fica povedal: „Poslanec Fico nám cez Česko odkázal, že slušní ľudia na Slovensku majú mať strach, že stále má moc a že stále vie veci meniť a ľudí zastrašiť. Ako prezident urobím všetko pre to, aby sa slušní ľudia na Slovensku nebáli.“ Svoje vyjadrenie zverejnil aj na sociálnej sieti.

Denník N zverejnil Ficovu reakciu na Kisku, v ktorej mu posiela jasný odkaz. „Prezident Andrej Kiska na mňa, ale i na štátne inštitúcie opäť hrubo zaútočil, pričom vo svojom vyjadrení niekoľkokrát použil slovo slušnosť. Chcem Andrejovi Kiskovi odkázať, že ako človek, ktorý v spolupráci s pozemkovou mafiou okradol obyčajného človeka o lukratívny pozemok, krajinu o nezaplatené dane, by mal s pojmom slušnosť narábať oveľa opatrnejšie.“