Úvod Z DOMOVA Fico: Od nového roka budú top témou záujmu vlády ceny potravín

Fico: Od nového roka budú top témou záujmu vlády ceny potravín

Robert Fico. (Reprofoto: archív)

Od januára 2024 budú hlavnou témou záujmu vlády ceny potravín. Uviedol to predseda vlády SR Robert Fico vo vysielaní televízie TA3. „Top téma po hypotékach, trinástych dôchodkoch a energiách, ktoré sme vyriešili, budú ceny potravín.

Ceny potravín nás začínajú veľmi zaujímať. Myslím si, že ministerstvo pôdohospodárstva pod vedením Richarda Takáča pripravuje lavínu návrhov, ktorú predstavíme v krátkom čase, pretože na to potrebujeme aj zhodu v koaličnej rade,“ spresnil premiér. Vláda bude musieť podľa neho v najbližšom čase vyriešiť aj problém nájomných bytov či Štátneho fondu rozvoja bývania.

Predseda vlády očakáva, že opozícia sa pri prerokúvaní štátneho rozpočtu nebude vyjadrovať odborne, ale politicky. „A znovu to bude o tom istom, o Danielovi Lipšicovi. My na neschválenie rozpočtu dôvod nemáme, pretože sme sa na rozpočte dohodli. Bol jednomyseľne schválený vládou SR a predtým koaličnou radou.

Jediný, kto môže zabrániť prijatiu rozpočtu je opozícia, a to tým, že bude nezmyselne obštruovať v parlamente a nedovolí nám, aby sme pristúpili k hlasovaniu v posledný možný deň, možno 30. alebo 31. decembra,“ povedal.