Úvod Z DOMOVA Fico: Pellegrini nie je ideálny kandidát, ale Korčok by predal Slovensko za...

Fico: Pellegrini nie je ideálny kandidát, ale Korčok by predal Slovensko za deravý groš

Peter Pellegrini a Robert Fico. (Foto: archív)

Peter Pellegrini nie je dokonalý prezidentský kandidát, no v zásadných otázkach bude stáť za Slovenskom a nie proti nemu. Vo videu na sociálnej sieti to uviedol premiér Robert Fico. Jeho protikandidáta Ivana Korčoka označil za politického amatéra, ktorý by Slovensko “predal za deravý groš”.

Korčok je podľa Fica človek bez názoru a vždy sa riadil názorom nadriadených. Taktiež tvrdí, že Korčok sa riadi pokynmi mimovládnych organizácií financovaných zo zahraničia a liberálnymi médiami.

„Preto je jeho možné zvolenie za prezidenta pre Slovensko mimoriadne nebezpečné, lebo vieme, čo jeho chlebodarcovia zamýšľajú so Slovenskom a ako nenávidia koncept suverénnej slovenskej zahraničnej politiky,“ upozornil predseda vlády.

Druhé kolo prezidentských volieb by vyhral Peter Pellegrini s podporou 50,8 percenta hlasov voličov. Ivan Korčok by získal 49,2 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza. Prieskum sa uskutočnil v období od 28. marca do 2. apríla na vzorke 1015 respondentov vo forme osobných rozhovorov.