Úvod Z DOMOVA Fico: Zvolenie Lipšica na čelo ÚŠP je dôkazom záujmu, aby sa ďalej...

Fico: Zvolenie Lipšica na čelo ÚŠP je dôkazom záujmu, aby sa ďalej zneužíval v politickom boji

Robert Fico. (Reprofoto: archív)

Na sľub novozvoleného šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Daniela Lipšica do rúk predsedu NR SR Borisa Kollára zareagoval predseda strany Smer-SD a poslanec NR SR Robert Fico. Podľa neho je Lipšic politickým špeciálnym prokurátorom a zloženie sľubu bolo aktom poníženia Slovenska.

Dodal, že koalícia ho za špeciálneho prokurátora zvolila len preto, lebo potrebovala kyjak na opozíciu a Lipšic súčasnú opozíciu nenávidí. „Je to politický špeciálny prokurátor. Prečo nemáme právo povedať, že to je čisto politická nominácia, čisto politický výber? Vybrali si človeka, ktorý celú svoju kariéru postavil na nenávisti,“ vyhlásil predseda Smeru-SD Fico.

Pripomenul, že Lipšicovi pripravili zákon na mieru, aby mohol byť zvolený za špeciálneho prokurátora, pričom však zabudli na nevyhnutnú bezpečnostnú previerku, ktorú mu zabezpečili prostredníctvom ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka.

Ako pokračoval, Lipšic má vo funkcii dve jasné úlohy: pokračovať v politickej trestnoprávnej perzekúcii opozície a ochraňovať súčasnú vládnu garnitúru Igora Matoviča. Pripomenul jeho politickú minulosť, podivuhodnú advokátsku prax aj nehodu, pri ktorej zomrel človek.

Zvolenie Lipšica za špeciálneho prokurátora je podľa Ficovho názoru dôkazom záujmu, aby sa ÚŠP ďalej zneužíval v politickom boji. Pritom deklarovaným zámerom Daniela Lipšica, ktorý ako niekdajší minister spravodlivosti stál pri jeho vzniku, bolo špecializovať prokurátorov na riešenie najvážnejších trestných činov.

Daniel Lipšic. (Foto: archív)