Úvod Z DOMOVA Hlas-SD: Premiér Heger klame rovnako ako jeho predchodca Matovič

Hlas-SD: Premiér Heger klame rovnako ako jeho predchodca Matovič

Eduard Heger. (Foto: TASR)

Premiér Eduard Heger ukazuje, že sa rozhodol pokračovať v šľapajách svojho predchodcu Igora Matoviča a klamať ľuďom do očí. Uviedla to mimoparlamentná strana Hlas-SD v reakcii na vyjadrenia premiéra v RTVS.

Heger vyhlásil, že „za posledných desať rokov nebola efektívnejšia vláda ako táto“. Počas pandémie vraj boli jej výdavky „veľmi transparentné a veľmi efektívne“. Hlas-SD vyzýva predsedu vlády, aby hovoril ľuďom pravdu.

„Slovensko nemá najlepšiu, ale najhoršiu vládu v histórii a jedinými jej výsledkami sú absolútny zmätok, chaos a rozvrat štátu v nikdy nevídaných rozmeroch,“ uviedla hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Výdavky vlády počas pandémie boli podľa strany neefektívne. „Napríklad trištvrte miliardy eur vyhodených na nezmyselné plošné testovanie a absolútne netransparentné – veď samotný vicepremiér Richard Sulík sa podľa vlastných slov nevie dopátrať, kde a na aké účely minul štát miliardu eur z pandemickej rozpočtovej rezervy,“ doplnila hovorkyňa.

Premiér sa podľa Hlasu-SD nemusí báť ani „neustálych pokusov opozície rozbiť túto vládu“. „Táto vláda sa rozbíja každý jeden deň sama. Za spory medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom či aktuálny kolaps strany Za ľudí platia predovšetkým ľudia na Slovensku.

Práve z nich urobila táto vláda rukojemníkov svojich neustálych hádok,“ dodala Medveď Macíková. Vládna koalícia by sa mala podľa strany čím skôr ospravedlniť slovenským občanom.

Medializované vyhlásenia premiéra Hegera o najlepšej vláde, fungujúcom právnom štáte a čakajúcich skvelých časoch prijala opozičná strana Smer-SD podľa svojich vyjadrení s veľkým znepokojením.

„Duševná zmätenosť je podľa všetkého nákazlivá, pretože nijaký súdny človek nemôže vysloviť takéto hodnotenie a perspektívu,“ uvádza sa v stanovisku, ktoré poskytol médiám vedúci tlačového oddelenia strany Ján Mažgút.

Strana poukazuje na to, že je to len pár dní odvtedy, keď vláda „rozbila“ verejné financie, naplánovala obrovský deficit a prudké zvýšenie dlhu Slovenska bez akýchkoľvek východísk. Hovorí tiež o zneužívaní moci na likvidáciu opozície, nesúhlasí ani s tvrdeniami o funkčnej vládnej koalícii.