Úvod Z DOMOVA Hrnko: Neoliberálov irituje Ústava Slovenskej republiky

Hrnko: Neoliberálov irituje Ústava Slovenskej republiky

Anton Hrnko. (Foto: archív)

Poslanec NR SR za SNS Anton Hrnko sa v príspevku na sociálnej sieti zamyslel nad tým, či Slovensko potrebuje zmenu, o ktorej dnes hovoria mnohé politické strany, alebo či potrebuje skôr stabilizáciu.

V prvom rade, by sme sa podľa neho mali zamyslieť nad tým, čo to tá zmena vlastne obsahuje. „Pre tých priamočiarych kritikov, ktorí už mali možnosť vo výkonných funkciách niečo dokázať, ale nespravili nič, zmena znamená obuť Slovákov do vysokých čižiem a tiahnuť proti Európskej únii a NATO!

Ale drahí spoluobčania, dnes sa v tomto úbore nedosiahne v Európe nič! Všetky hlasy nasmerované týmto smerom podporujú tých, ktorí si pod zmenou predstavujú niečo úplne iné,“ upozornil.

Dodal, že jednotiacim kritériom, ktoré spája všetkých „obhajcov“ zmeny z neoliberálnych strán, je nenávisť ku všetkému slovenskému, čo sa prejavuje najmä útokom na preambulu slovenskej ústavy. „Čo je v tej slovenskej ústave také iritujúce, že dokáže spojiť Matoviča s Trubanom, Hlinu s Kiskom a Beblavého s Dostálom?

Nuž, je to úplne jednoduchá vec. Preambula našej ústavy sa hlási k stáročnej minulosti slovenského národa a k jeho cyrilo-metodským tradíciám, teda ku kresťanskej podstate a sociálnej orientácii celých generácií Slovákov a ich politickej reprezentácii v minulosti,“ píše Hrnko.

Rozdiel medzi neoliberálnymi stranami vidí len v tom, čo pokladajú za prioritné v svojich politických programoch. Kým napríklad PS/Spolu majú podľa Hrnka ako prioritu dekriminalizáciu drog, podporu LGBTI a Istanbulského dohovoru, ale aj iné, stranu Za ľudí vidí ako výsmech normálne uvažujúcich ľudí.

„Oni chcú zobrať majetok tým, čo ho získali nelegálne! A azda si myslia, že Slováci sú padnutí na hlavu a myslia si, že majetky získané úžerou, daňovými podvodmi a čudnými prevodmi pozemkov sú legálne?

Táto strana by mala predovšetkým vyčistiť svoje rady a až potom sa hlásiť k takémuto programu. Ale jej hlavným cieľom nie je to, čo sľubuje. (Veď pozná niekto azda obdobie v ľudskej histórii od praveku až podnes, keď sa u mastičkára alebo doktora nečakalo?)

Tým cieľom je zapratanie Slovenska cudzími vojenskými základňami a zbavenie posledného zvyšku jeho suverenity. Veď ináč by nemohol jeho šéf trúbiť do sveta, že Slovensko je mafiánsky štát,” upozorňuje.

Poslanec SNS ešte dodal, že na rozdiel od týchto presadzovateľov zmeny reprezentuje jeho strana politiku stabilizácie, upevňovania a rozvoja slovenskej štátnosti. „My nechceme urobiť zo Slovenska „túto krajinu“! My chceme, aby Slovensko zostalo Slovenskom v svojej etnickej, kultúrnej, hospodárskej i sociálnej štruktúre také, ako je.

Chceme, aby sa Slovákom a občanom Slovenskej republiky sústavne zvyšoval životný štandard. To, že to dokážeme, sme hádam preukázali dostatočne. Chceme, aby Slováci žili na svojom území bezpečne a nemuseli sa obávať, kedy pod nimi vybuchne stolička v reštaurácii, alebo ho niekto z čírej „lásky“ ku kresťanstvu prepichne kuchynským nožom. Slovensko si nesmieme dať ukradnúť,” uzavrel Hrnko.