Úvod Zaujímavé Jablko je liek takmer na všetko

Jablko je liek takmer na všetko

Foto: archív

Už naše staré mamy vedeli, že stačí zjesť každý deň aspoň jedno jablko a zdravie nám bude slúžiť lepšie a najmä dlhšie. Toto šťavnaté ovocie pomôže schudnúť, slúži ako prevencia pred mnohými ochoreniami a pri pravidelnej konzumácii posilní imunitu.

Jablko obsahuje až 85 percent vody, takže ľahko zaženie smäd. Vitamín C posilňuje imunitný systém a chráni telo pred vírusmi, baktériami a inými infekciami počas sychravých dní aj chrípkových období.

Vláknina zasa zabezpečuje dobré vyprázdňovanie čriev, čím zlepšuje vstrebávanie živín. Ak trpíte bolesťami brucha, plynatosťou alebo ste zjedli niečo ťažké, dajte si jablko. Určite sa vám uľaví.

Vysoký obsah vlákniny, vitamínu C a vody sú okrem toho dokonalou kombináciou zabezpečujúcou zdravú redukciu hmotnosti. Jablko stabilizuje hladinu cukru v krvi, a tak nenastáva jeho rapídne kolísanie a nevzniká chuť na sladkosti.

Pravidelná konzumácia jabĺk prispieva k zníženiu vysokého krvného tlaku a hladiny cholesterolu v krvi. Obsah železa podporuje krvotvorbu, flavonoidy a antioxidanty sú zasa vynikajúca prevencia pred vznikom onkologických ochorení.