Úvod Video Ján Baránek: Voliči PS nevedia, čo činia. Progresívci sú naprogramovaní fanatici

Ján Baránek: Voliči PS nevedia, čo činia. Progresívci sú naprogramovaní fanatici

Siedme vydanie Diskusie na palete s politickým analytikom Jánom Baránkom. Odmieta označovanie alternatívnych platforiem, zabezpečujúcich slobodné šírenie názorov, za “dezinformačnú scénu”. Zdôrazňuje, že osobná sloboda jednotlivca je preňho najvyššou hodnotou.

Varuje pred tzv. sanitárnym fašizmom, ktorý sme zažili počas pandémie a ktorý má úplne odlišné ciele, ako sú oficiálne deklarované. Upozorňuje na nebezpečenstvá progresívnej ideológie, ktorá je v rozpore so zdravým rozumom, ignoruje ľudské práva a spôsobuje kultúrny rozvrat.

Poukazuje na nezmyselnosť tzv. green dealu, ignorujúceho vedecké poznatky, likvidujúceho priemysel a životnú úroveň ľudstva, pričom ekológii planéty nijako nepomáha.

Pripomína vedecké výskumy dokazujúce, že digitalizácia degeneruje mentálne schopnosti detí a mladých ľudí, čo sa premieta aj do ich politických postojov. Dotkol sa i témy manipulácie prieskumov preferencií strán pred voľbami.

Vysvetlil, prečo sa politický subjekt, ktorý založil, napokon nezúčastnil politickej súťaže. Na otázku, či po parlamentných voľbách 2023 zmení Slovensko svoje doterajšie smerovanie, nemá jednoznačnú odpoveď.