Úvod Z DOMOVA Kamenický: To, čo rozpráva opozícia v parlamente, je čisté zúfalstvo

Kamenický: To, čo rozpráva opozícia v parlamente, je čisté zúfalstvo

Ladislav Kamenický. (Foto: archív)

Minister financií Ladislav Kamenický je nepríjemne prekvapený, ako sa predstavitelia opozície vyjadrujú k finančnej časti programového vyhlásenia vlády (PVV). Uviedol to na sociálnej sieti.

„To, čo rozpráva opozícia v parlamente, je naozaj čisté zúfalstvo. Už tretí deň aj priamo v NR SR počúvam vyjadrenia opozičných politikov o programovom vyhlásení vlády a verejných financiách a nestíham sa čudovať,“ vyhlásil Kamenický.

Skritizoval pritom predstaviteľov všetkých opozičných strán. SaS podľa neho hovorí stále to isté a obhajuje pritom banky a veľké korporácie. KDH zasa tvrdí, že sa PVV vraj venuje financiám len okrajovo.

Progresívne Slovensko pri každej téme len opakuje „lebo Smer“. „No ale všetko už tradične klincujú Matovič a jeho družina, ktorí blúznia o tom, že verejné financie nechali v perfektnom stave,“ doplnil minister financií.

Predchádzajúce vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera pritom podľa neho zanechali slovenské verejné financie v takom stave, že ak by nová vláda neurobila nič, bol by ich deficit budúci rok najvyšší v celej EÚ. Kým za úniu sa očakáva schodok na priemernej úrovni 2,8 percenta, na Slovensku by mohol dosiahnuť až 6,5 percenta hrubého domáceho produktu, oznámil Kamenický.