Úvod Kultúra Kim Wilde predviedla v Bratislave strhujúcu šou

Kim Wilde predviedla v Bratislave strhujúcu šou

Foto: Michaela Kolimárová

Britská popová speváčka Kim Wilde, jedna z najväčších pop-rockových idolov 80. rokov, vydala 16. marca tohto roku nový album s názvom Here Comes The Aliens. Predstavovala ho na koncertnom turné Here Come The Aliens Tour 2018, v rámci ktorého vystúpila v sobotu v bratislavskom Majestic Music Clube. Bude to jej druhý koncert na Slovensku – prvý odohrala 23. marca 2007 v košickej Steel Aréne.

„Kim Wilde odštartovala hviezdnu kariéru s dnes už klasickým hitom Kids In America v roku 1981. Jej bohatá kariéra obsahuje viac ako 30 miliónov predaných nosičov, vydala 13 albumov, vrátane mnohých megaúspešných singlov a tanečných hitov,“ uviedli organizátori koncertu.

Scarlett Wilde, Kim Wilde, Ricky Wilde. (Foto: Pavel Kapusta)

Je laureátkou ceny britského hudobného priemyslu BPI (predchodca Brit Awards) z roku 1983 ako najlepšia speváčka. Obdivoval ju aj kráľ popu Michael Jackson, ktorý jej ponúkol hosťovanie na jeho koncertoch  počas turné Bad. Vystupovala aj s legendárnym Davidom Bowiem na jeho Greatest Hits turné v roku 1990. Začiatkom 90. rokov Kim vydala ešte dva albumy, po ktorých sa stala matkou a na istý čas sa odmlčala.

V roku 2001 sa vrátila na koncertné pódia a zúčastnila sa viacerých festivalov. V roku 2003 navštívila Austráliu a naspievala duet s nemeckou popovou ikonou Nenou Anyplace, Anywhere, Anytime. V roku 2006 podpísala zmluvu s vydavateľstvom EMI v Nemecku a vydala album Never Say Never, ktorým opať atakovala hitparády po celom svete.

Kim Wilde v Bratislave: Four Little Word

Rok 2009 sa Kim vydala na ďalšie turné. Nasledujúci rok jej vyšiel nový album Come Out and Play. Ten sa dostal do Top 10 v mnohých európskych krajinách a predznamenal úspešné a vypredané európske turné v roku 2011.

Šarmantná speváčka tvorí a koncertuje naďalej, či už v rámci podpory predaja LP Greates Hits alebo albumu Wilde Winter Songbook (2013), ktorý bol inšpirovaný zimou a Vianocami. Naďalej sa teší popularite poslucháčov rádia Magic FM, v ktorom má svoju šou. Vystupuje s ikonami osemdesiatych rokov a počas letných dní žne úspech na letných festivaloch. Súčasnosť – to je predovšetkým vydanie nového, už 14. albumu Here Come The Aliens.

Atmosféra v bratislavskom Majestic Music Clube. (Foto: Pavel Kapusta)

Na bratislavskom koncerte Kim Wilde ponúkla strhujúcu šou s výborným zvukom a svetelnou šou, v rámci ktorej prezentovala novinky z aktuálneho albumu, ale i legendárne hity ako Four Letter Word,  Cambodia, You Keep Me Hangin’ On, You Came, Chequered Love či Kids in America.

Dve piesne  s ňou si zapieval aj speváčkin brat Ricky Wilde, člen sprievodnej kapely a autor väčšiny jej hitov. Britská hviezda predstavila aj svoju neter Scarlett Wilde, ktorá je na koncertoch i v štúdiu jej sprievodnou speváčkou a pre Kim komponuje aj hudbu.

Foto: Pavel Kapusta

Kim Wilde v Bratislave: You Came + You Keep Me Hangin’ On