Úvod Z DOMOVA Koaličný poslanec Linhart odmieta hlasovať za nezmyselné predlžovanie núdzového stavu

Koaličný poslanec Linhart odmieta hlasovať za nezmyselné predlžovanie núdzového stavu

Foto: Michaela Kolimárová

Poslanec NR SR Patrick Linhart za hnutie Sme rodina nepodporí nezmyselné predlžovanie núdzového stavu v parlamente. Napísal to vo vyhlásení pre médiá, v ktorom kritizuje vládu za zle zvládnutú komunikáciu a konflikty v rámci koalície.

„Nebudem hlasovať za nezmyselné predĺženie núdzového stavu a som za otvorenie maloobchodov a za okamžité stopercentné finančné odškodnenie živnostníkov. Vláda si nebude robiť z poslancov tlačidlá,“ píše Linhart. Dodal, že poslanci majú usmerňovať a kontrolovať vládu.

Ako pokračoval, kým v supermarkete sa môžu predávať napríklad kvety, lokálne kvetinárstva musia mať pre lockdown zatvorené. Povinné celoplošné testovanie označil za šikanovanie obyvateľov a vyčerpaných zdravotníkov, pričom nik nedisponuje spoľahlivým prehľadom o dodržiavaní karantény pri pozitívne testovaných.

Tiež upozornil na fakt, že čakáme na vakcíny, no nevyužívame iné formy ochrany zdravia. „A čo tak mediálne ľuďom povedať o spôsobe si budovania imunity, čo tak zaviesť všetky iné lieky a možnosti, ktoré zjavne pomáhajú? Kde sú funkčné aplikácie na pozorovanie pohybu ľudí prichádzajúcich zo zahraničia či na prehľad o pozitívne testovaných?“ pýta poslanec.

Schôdza NR SR, na ktorej majú poslanci odobriť predĺženie núdzového stavu, by sa mala konať v týždni od 22. februára. Núdzový stav sa predĺžil od 8. 2. o ďalších 40 dní, rozhodol o tom vládny kabinet. Predĺženie musí odsúhlasiť parlament do 20 dní odo dňa jeho účinnosti.