Úvod Z DOMOVA Kollár i Sulík chcú od koaličných partnerov prehodnotenie zákazu návštev blízkych na...

Kollár i Sulík chcú od koaličných partnerov prehodnotenie zákazu návštev blízkych na Vianoce

Foto: archív

Predseda Národnej rady SR a líder Sme rodina Boris Kollár považuje opatrenia súvisiace so zákazom návštev blízkych cez Vianoce za nelogické. V medializovanom vyhlásení to uviedla jeho hovorkyňa Michaela Jurcová.

“Ak sa môžu stretávať cudzí ľudia, mali by to umožniť aj rodinám, aspoň v nejakom počte,“ uviedol Kollár. Ak by minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský otvoril túto tému vo vláde, líder Sme rodina by to podľa Jurcovej privítal.

Prehodnotiť nariadenie chce koaličným partnerom navrhnúť šéf SaS a vicepremiér Richard Sulík. Opatrenie kritizuje aj poslanec a podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga. „V prípade, že sa táto téma otvorí, bude potrebné zohľadňovať aktuálnu situáciu a jej vývoj a tiež názory odborníkov,“ uviedol komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva SR.

Minister zdravotníctva po rokovaní vládneho kabinetu informoval, že návštevy blízkych nebudú počas Vianoc povolené, pričom opatrenie má trvať do 9. januára. Od piatka 10. decembra sa opatrenia uvoľňujú. V režime OP sa otvoria obchody, kostoly, základné služby starostlivosti o ľudské telo, ako aj lyžiarske strediská, vleky či lanovky.