Úvod Z DOMOVA Kotlebova ĽSNS spája pred voľbami sily, pod svoje krídla vzala ďalšie štyri...

Kotlebova ĽSNS spája pred voľbami sily, pod svoje krídla vzala ďalšie štyri strany

Foto: archív

Kotlebova ĽSNS, Národná koalícia, KDŽP-Aliancia za Slovensko, Priama demokracia a Doma dobre podpísali memorandum o spolupráci národných a kresťanských politických strán do budúcoročných parlamentných volieb. Predseda ĽSNS Marian Kotleba o tom informoval na spoločnej tlačovej konferencii v Ružomberku.

„Memorandum je pre nás obrovský záväzok, aby sme spravili všetko, čo bude v našich silách, schopnostiach a možnostiach pre to, aby sme Slovensko ubránili pre budúce generácie,“ uviedol Kotleba o dokumente, pod ktorým sú okrem neho podpísaní štyria predsedovia spomenutých mimoparlamentných strán Slavěna Vorobelová, Štefan Kuffa, Marek Géci a Vladimír Chovan.

Memorandum obsahuje 15 bodov, ktoré chcú strany po voľbách na Slovensku presadiť. Patria medzi ne napríklad obnova štátnej suverenity, potravinovej a energetickej sebestačnosti, odmietnutie registrovaných partnerstiev, ale aj ochrana manželstva ako zväzku muža a ženy. Súčasťou memoranda je podľa Kotlebu aj rozdelenie miest na spoločnej kandidačnej listine pod hlavičkou ĽSNS.

Záznam z podpisu memoranda o spolupráci národných a kresťanských strán:

Kotleba reagoval aj na výzvu Štefana Harabina na spoločné stretnutie, na stretnutie pôjde delegácia strán. „Od dnešného dňa už nezastupujem len ĽSNS, zastupujem ďalšie štyri národné a kresťanské strany. V mene týchto piatich strán môžem povedať, že výzvu prijímame.

Pôjde k nemu delegácia našich strán, ktorá mu prinesie memorandum s cieľom, aby si ho mohol naštudovať a aby sa k nemu, ak mu ide o Slovensko, mohol po triezvom zvážení pripojiť,“ uviedol Kotleba s tým, že posledný možný deň, kedy je možné pristúpiť k memorandu je večer 17. novembra.

Kotleba ponúkol minulý mesiac spoločný postup do budúcoročných parlamentných volieb lídrovi mimoparlamentnej strany Vlasť Štefanovi Harabinovi. Harabin pozval v nedeľu (10. 11.) Kotlebu na stretnutie, ktoré bude vo štvrtok (14. 11.) v sídle strany Vlasť. Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020.

Foto: archív