Úvod Zaujímavé Legendárna Lada Niva sa zmenila na „monštrum“. Chystá sa do sériovej výroby

Legendárna Lada Niva sa zmenila na „monštrum“. Chystá sa do sériovej výroby

Foto: archív

Jazdíte často mimo spevnené cesty a nechcete nechať nič na náhodu? Z Ruska prichádza jedno extrémne riešenie. V automobilovom svete existuje množstvo vozidiel, ktoré sa rokmi dostali do „siene legiend“.

Svoje miesto tu má nepopierateľne aj ruský terénny model výrobcu AvtoVAZ s označením Lada 4×4. U nás, najmä v rokoch minulých, bola známa skôr pod označením Lada Niva.

Tento ultimátny stroj do terénu a na prácu si vyslúžil uznanie nielen pre svoju jednoduchú koncepciu, ktorú si zachováva aj napriek všadeprítomným modernizáciám, množstvu elektroniky a posilňovačov, no taktiež vďaka svojim jedinečným vlastnostiam. Dostať model 4×4 (Niva) na hranu je totiž aj v ťažkých podmienkach mimo spevnených povrchov pomerne náročné.

Dcérska spoločnosť VIS-AVTO sa však snaží posunúť tieto špičkové výkony modelu v teréne ešte na podstatne vyššiu úroveň: predstavila nové vozidlo určené do snehu a močiarov, ktoré je založené na známom pick-upe VIS-23461.

Ten ponúka predĺženú kabínu a stojí na základoch práve spomínanej Lady 4×4. Informácie pochádzajú z webu LADA 4×4 Niva Club, ktorá zverejnila aj fotky zo skúšobnej jazdy.