Úvod ZO ZAHRANIČIA Lukašenko rúbal drevo, aby Európa nezamrzla

Lukašenko rúbal drevo, aby Európa nezamrzla

Alexandr Lukašenko. (Reprofoto: internet)

Bieloruský prezident sa v bieloruskej štátnej televízii objavil v spravodajskom šote, v ktorom rúbal drevo. Divákov počas rúbania dreva ubezpečil, že „nedopustí, aby Európa počas tejto zimy zamrzla“.

Vystúpenie Lukašenka prišlo v čase, keď sa európski lídri snažia získať alternatívne zdroje energie, pričom dodávky z Ruska sú obmedzené z dôvodu vojny na Ukrajine. Lukašenko sa na televíznej obrazovke objavil v teplákovej súprave a návleku a veľkou sekerou rúbal rozsiahle kusy predtým narezaného dreva.

„Nenecháme Európu zamrznúť,“ vtipkoval v televíznom šote. „Pomôžeme im, a možno jedného dňa oni pomôžu nám,“ dodal. „Európa si nemôže v týchto dňoch vyberať, dôležité je, aby zostali v teple,“ podotkol ďalej bieloruský prezident.

Lukašenko sa občas objavuje v nezvyčajných mediálnych výstupoch – napríklad pri zbieraní úrody spolu s mladými ženami či pri hraní hokeja. Bielorusko sa stalo terčom vlny sankcií zo strany Západu pre jeho podporu vojenskej invázie na Ukrajinu, ako aj pre zúrivý povolebný zásah v krajine v roku 2020.

Alexandr Lukašenko rúbe drevo: