Úvod Z DOMOVA Matovič hrozí ľuďom, ktorí prídu protestovať proti vláde: Vyčistíme to od podlahy

Matovič hrozí ľuďom, ktorí prídu protestovať proti vláde: Vyčistíme to od podlahy

Foto: Pavel Kapusta

V utorok 17. novembra sa má v Bratislave na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom konať demonštrácia občanov proti vláde Igora Matoviča, jej nezmyselným “protipandemickým” opatreniam, obmedzovaniu ľudských a občianskych práv a osobnej slobody. Ako informovali organizátori, protest, na ktorý pozývajú občanov z celého Slovenska, sa má začať o 16.00 h.

Počas nedávnej protestnej akcie pred Úradom vlády SR 17. októbra, na ktorej sa zúčastnilo približne 4000 ľudí, polícia na demonštrantov zaútočila slzným plynom, vodným delom a postupne ich vytlačila z Námestia slobody. Účasť na novembrovom proteste potvrdili aj predstavitelia opozičných strán ĽSNS, Smer, KSS a SNS.

„Zvlášny pocit mať za opozíciu mafiu a navyše kolaborujúcu s fašistami. Taký svetovo unikátny … nebojte, vyčistíme to pekne od podlahy,” napísal na sociálnej sieti premiér Igor Matovič ako reakciu na účasť politickej opozície na protivládnom proteste proti koronavírusovým opatreniam.

Status Igora Matoviča. (Reprodukcia: Facebook)

K hrozbám premiéra sa pridal i minister obrany Jaroslav Naď, keď pre médiá vyhlásil, že na protivládnom proteste použijú proti jeho účastníkom aj Vojenskú políciu. Bývalí premiéri podľa neho burcujú ľudí, aby nedodržiavali zákon. K téme sa tiež verejne vyjadril minister vnútra Roman Mikulec.

Potvrdil, že ministerstvo vnútra a polícia sa dôsledne pripravujú na protest proti opatreniam, ktorý sa má konať 17. novembra. Bližšie informácie vraj nemôže uviesť z taktických dôvodov. Ako uviedol Denník N, Mikulec vyzval ľudí, aby sa nezúčastňovali podľa neho nezákonného zhromaždenia. „Jednotlivým účastníkom hrozia aj sankcie,“ povedal.