Úvod Z DOMOVA Matovič je ko… skur…., skandovali fanúšikovia Slovana a vyvesili transparent “White Lives...

Matovič je ko… skur…., skandovali fanúšikovia Slovana a vyvesili transparent “White Lives Matter!”

Foto: archív

V sobotu podvečer na Tehelnom poli počas domáceho zápasu proti Michalovciam fanúšikovia futbalového klubu Slovan Bratislava adresovali svojský odkaz premiérovi Igorovi Matovičovi. Vzápätí po tom, ako si hráči i diváci uctili minútou ticha nedávno zosnulého futbalistu Mariána Čišovského, štadiónom burácali pokriky „Matovič je ko… skur….“, po ktorých nasledoval búrlivý potlesk.

Po chvíli fanúšikovia vytiahli transparent s anglickým heslom “White Lives Matter!” (Na životoch bielych záleží) zjavne v súvislosti s americkým hnutím “Black Lives Matter“ (Na životoch čiernych záleží). To po smrti Afroameričana Georgea Floyda, ktorý zomrel po policajnom zákroku, spustilo masové rasové nepokoje v USA i ďalších častiach sveta. Aj tento počin si vyslúžil potlesk publika.

Tribúny meno predsedu vlády v spojení s najtvrdšími vulgarizmami počas zápasu ešte viackrát zopakovali. Ich odkaz bol reakciou na reštrikčné opatrenia v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19. Tie zaviedla súčasná vláda s hlavným hygienikom a týkajú sa sedenia na športových tribúnach.

Na dianie na Tehelnom poli reagoval Igor Matovič v nedeľu ráno statusom na sociálnej sieti, v ktorom zdieľal fotografiu s citátom Jana Wericha: “Blb je nezničiteľný. Spredu i zozadu sa číta rovnako”. Premiér status doplnil slovami: “Nezabúdajme,) … alebo po slovensky: Pre hlupáka každý hlúpy.”

Pokrik fanúšikov Slovana na adresu premiéra Igora Matoviča: