Úvod Z DOMOVA Matovič: Nie je čas na predčasné voľby. Koalícia bude pokračovať, aj keď...

Matovič: Nie je čas na predčasné voľby. Koalícia bude pokračovať, aj keď neprejde rozpočet

Igor Matovič. (Foto: archív)

Vládna koalícia sa dohodla, že bude pokračovať aj v prípade, ak sa v NR SR nepodarí schváliť štátny rozpočet a Slovensko bude v provizóriu. Povedal to líder OĽaNO a minister financií Igor Matovič v diskusii televízie TA3. Nie je podľa neho čas na predčasné voľby a vydanie ľudí neistote. Zdôraznil potrebu doručiť pomoc ľuďom.

„Dohodli sme sa, že ideme bojovať. Či bude schválený rozpočet alebo nebude, nehodíme ľudí cez palubu a nevrhneme sa teraz do predvolebnej kampane,“ vyhlásil Matovič s tým, že si postoj vyjasnili aj so Sme rodina.

Matovič však stále dúfa, že vo finále sa rozpočet schváli, hoci ešte nevie “odkiaľ prídu hlasy“. Ak za nejaký zákon zahlasujú nezaradení poslanci, neznamená to podľa neho hneď ich spoluprácu s vládou.

Dodal, že v koalícii aktuálne nemajú čo skrývať, pretože dva mesiace nie sú hádky na rokovaniach vlády ani koaličnej rady. Hovorí o konštruktívnej atmosfére a prijímaní opatrení pre ľudí. Vníma to ako výsledok toho, že koaličný partner blokujúci návrhy vlády odišiel do opozície.