Úvod Komentáre Mikloško sa opäť spolieha na pomoc od Sorosa

Mikloško sa opäť spolieha na pomoc od Sorosa

František Mikloško. (Foto: archív)

„Hovoríte, že dávame veci, ktoré aj tak nemôžu prejsť. Pán Blaha, my sme v disente počas komunizmu dávali veci, ktoré aj tak nemohli prejsť. A nakoniec ten komunizmus padol. My sme celý čas v parlamente, keď mal Mečiar väčšinu spolu s SNS a robotníkmi, dávali veci, ktoré nemohli prejsť a v deväťdesiatom ôsmom  Mečiar padol.

Buďte spokojný, počkajte si ako dopadne aj váš príbeh a príbeh strany Smer“, povedal poslanec NR SR za KDH František Mikloško v televíznej diskusnej debate podpredsedovi NR SR i Smer-SSD Ľubošovi Blahovi.

Mikloško v podstate pripomenul príbeh finančníka Georga Sorosa a jeho korupčnú činnosť zameranú na slovenskú politiku. Dokonca vyjadril aj jej ďalšie pokračovanie: Počkajte, ako dopadnete vy aj váš Smer!

Hoci sa niektorí politici už spamätali z pôsobenia Sorosovej Nadácie otvorenej  spoločnosti, progresívna časť politického spektra ešte vždy vyvíja úsilie, aby tých, čo Sorosa obviňujú z ovplyvňovania politiky, zosmiešnila a bagatelizovala.

Poslanec NR SR a šéf PS Michal Šimečka napríklad reaguje tým, že čo už len môže Soros, veď má 93 rokov. Áno, Soros je ročník 1930, ale… Mikloško spomína disent počas komunistického režimu, ktorý napokon padol.

V roku 2007 vyšla na Slovensku Sorosova knižka Vek omylnosti. V nej okrem iného uvádza: „V Južnej Afrike som pokračoval v niekoľkých ďalších iniciatívach, ale súbežne s nimi som začal podporovať disidentov vo východnej Európe, vrátane Charty 77 v ČSSR…“ Ktože to disentu pomohol? Žeby Soros?

Na Slovensku bol aj menej viditeľný odpor proti režimu, a to v podzemnej cirkvi. Jej morálnym etalónom bezpochyby bol neskorší kardinál Ján Chryzostom Korec. Bola som svedkom niečoho neuveriteľného.

Keď sme prišli kardinálovi Korcovi gratulovať k deväťdesiatke, privítal nás novinkou: „Bol tu František Mikloško. Nechcel som ho prijať, ale odkázal mi, že sa chce ospravedlniť za angažovanie sa v kauze Bezák. Tak som ho prijal.“

A čo urobil Mikloško? Ešte v ten večer vystúpil na mediálnej konferencii vo Viedni, kde vehementne obhajoval bývalého arcibiskupa Bezáka. Takto sa odvďačil kardinálovi za to, že mu uveril.

Mikloško spomína aj obdobie vlády Mečiara v rokoch 1994 – 1998, keď vraj KDH predkladalo návrhy, ktoré nemohli prejsť. Nie je to celkom pravda. Pán poslanec veľmi dobre vie, že v parlamentnom výbore pre životné prostredie mala vtedajšia opozícia absolútnu väčšinu a mohla si schváliť čokoľvek. A aj to robila.

A ešte sa aj sťažovala pred svetovou verejnosťou na údajnú diskrimináciu. A pomocou kohože Mečiar v roku 1998 padol? Podľa otca poslanca Michala Šimečku bez Sorosových peňazí by sa to nepodarilo. Spomenutá Mikloškova veta adresovaná Blahovi znie takmer ako vyhrážka a angažované médiá nenechávajú nikoho na pochybnostiach, že majú jasný cieľ – zmenu vlády.

Poslanec Blaha priznal, že rád provokuje. Niekedy zbytočne do ideologickej slučky zaťahuje aj stranu Smer-SSD. Prečo však Mikloškovi prekáža sociálno-demokratická strana, keď v minulosti s takouto stranou (SDĽ) KDH vytváralo mocenské koalície? To vôbec nesvedčí o zásadovej hodnotovej politike.

Napokon, KDH sa v minulosti nespájalo len s exkomunistami, ale aj s liberálmi, čo tiež potvrdzuje účelovosť v politike, a nie zásadovosť. No a napokon, plno rečí o boji proti korupcii a na druhej strane akceptácia najväčšieho svetového korupčníka v politickom zápase na Slovensku sú výsmechom pre voličov tohto hnutia.

Veď v slovách „komunizmus padol“, „Mečiar padol“ a „Buďte spokojný, počkajte si, ako dopadne aj váš príbeh a príbeh strany Smer“ nemožno prehliadnuť, že poslanec Mikloško sa opäť absolútne spolieha na pomoc od Sorosa. A zbytočne poslanec Šimečka kamufluje, že starý pán má  už po deväťdesiatke. Ibaže má aj syna, ktorý sa rozhodol pokračovať v otcovom diele.

Takže pozor na Sorosa a jeho slovenských priateľov, za akého sa sám považuje aj otec poslanca Šimečku Martin M. Šimečka.  Takže komunistický režim padol aj pomocou peňazí Sorosa, Mečiar – aj keď voľby vyhral – tiež padol pomocou peňazí Sorosa. Nestačilo?