Úvod Z DOMOVA Minister Marek Krajčí je v karanténe. Stretol sa s nakazeným človekom

Minister Marek Krajčí je v karanténe. Stretol sa s nakazeným človekom

Marek Krajčí. (Foto: archív)

Minister zdravotníctva Marek Krajčí je v karanténe. Ako prvé o tom informovali aktuality.sk. Minister informáciu následne potvrdil na svojom Facebooku. Ide o preventívnu izoláciu, nakoľko sa minister stretol s osobou pozitívnou na koronavírus.

„Vzhľadom na túto situáciu zostávam ja aj ostatní členovia konzília v preventívnej izolácii. Pracovať budem teda iba z domu. Testovaní budeme v utorok,“ napísal minister.

Má ísť o zamestnanca ministerstva, ktorý je súčasťou konzília odborníkov. V izolácii je tak celé konzílium, ktoré vrátane tohto zamestanca rokovalo dlhé hodiny. Ešte v piatok pri tom viedol zasadanie pandemickej komisie vlády a postavil sa aj pred novinárov. Celé stretnutie prebiehalo v rúškach.

„Členovia Pandemickej komisie, s ktorými sme boli v piatok, sa nemusia obávať. Aj keby sme sa nakazili, na druhý deň ešte nemôžeme byť infekční. A tam sme tiež mali všetci počas celého rokovania rúška,“ ubezpečil minister s tým, že aj počas rokovania mali rúška a dodržali všetky opatrenia, takže verí, že test bude negatívny. Podľa medializovaných informácií by minister nemal mať žiadne príznaky.

Som v preventívnej izoláciiŽiaľ, jeden zamestnanec z Ministerstva zdravotníctva, člen konzília epidemiológov,…

Uverejnil používateľ Marek Krajčí Nedeľa 6. septembra 2020