Úvod Z DOMOVA Sledovanie mobilných telefónov je v záujme občanov, tvrdí Šeliga

Sledovanie mobilných telefónov je v záujme občanov, tvrdí Šeliga

Juraj Šeliga. (Foto: archív)

Prelomenie veta prezidentky, ktorá namietala proti sledovaniu signálu mobilných telefónov u občanov, ktorí navštívia rizikové krajiny, je v záujme verejného zdravia. V diskusnej relácii V politike to uviedol podpredseda národnej rady Juraj Šeliga. Časť opozície však hovorí o neprimeranom zásahu do súkromia občanov a nevylučujte ani zneužitie zberu údajov pre politické ciele.

Cieľom koalície nie je nikoho sledovať zbytočne zaťažovať. “Len si vezmite aké možnosti má táto vláda. Buď môžete zatvoriť hranice, samozrejme, že všetci budú naštvaní, pretože je to veľký zásah. Povinné karatnény pre všetkých pričom vidíme, že to nefungovalo úplne dobre a nikto nechce takto preťažpvať občanov”. Povedal to v diskusii pre TA3 Juraj Šeliga.

Na to zareagoval v diskusii Erik Tomáš: „prečo potom, keď člověk ochorie tak chce koalícia dať tak veľkú a vážnu právomoc do rúk Úradu verejného zdravotníctva? keď takúto kompetenciu v súčasnosti majú len orgány činné v trestnom konaní a aj to len so súhlasom sudcu.

Aby tento úrad vedel podľa mobilov dohľadať dva týždne dozadu ľudí s ktoými bol človek v kontakte, čiže veľký brat Igor, keď to tak nednesene poviem – náš pán premiér Matovič môže vidieť s kým ste sa vy dva týždne stretávali, teda vedieť o vašom sociálnom kontakte.“