Úvod Z DOMOVA Ministra vnútra rozčúlila vzbura majiteľov reštaurácií a fitnescentier. Vyhráža sa lockdownom

Ministra vnútra rozčúlila vzbura majiteľov reštaurácií a fitnescentier. Vyhráža sa lockdownom

Roman Mikulec. (Foto: TASR)

Ak sa napriek platným opatreniam proti šíreniu koronavírusu otvoria fitnesscentrá a reštaurácie, tak nech sa zavrú nemocnice. Pred rokovaním Ústredného krízového štábu to vyhlásil minister vnútra Roman Mikulec.

Počínanie podnikateľov, ktorí otvárajú prevádzky, označil za „absolútny hyenizmus“. „V tom prípade nech zavrú nemocnice, to budem ja hovoriť na krízovom štábe,“ reagoval. „Ľudia zomierajú na COVID-19, zdravotníci bojujú v nemocniciach, my sa tu snažíme naozaj robiť všetko pre to, aby sme ochránili životy a zdravie ľudí,“ zdôraznil ďalej.

Ľudia si podľa neho musia uvedomiť, že ide o každého a môže ktorýkoľvek z ich príbuzných skončiť v nemocnici. „Ja sa potom nebudem čudovať, ak lekári spravia to isté,“ vyjadril sa. Ak si mnohí ľudia neuvedomia vážnosť situácie a nezačnú dodržiavať opatrenia, podľa Mikulca pomôže už len tvrdý lockdown.

Iniciatíva Bojujeme za naše gastro a Únia fitness centier Slovenska ohlásili, že väčšina z ich 1100 členských prevádzok otvorí svoje brány aj napriek vyhláseným protipandemickým opatreniam. Tie označujú za nelogické a pomoc, ktorú im štát poskytuje na prežitie, za nedostatočnú.