Úvod Z DOMOVA Modelingový expert Šimonič: Emma Čaputová by vo svete ako modelka neuspela

Modelingový expert Šimonič: Emma Čaputová by vo svete ako modelka neuspela

Emma Čaputová na módnej prehliadke dvorného návrhára prezidentky Borisa Hanečku. (Fotomontáž: archív)

Portál pluska.sk uverejnil článok, v ktorom priniesol vyjadrenie známeho slovenského modelinového agenta Mira Šimoniča, ktorý pôsobí predovšetkým v zahraničí o modelingových aktivitách dcéry prezidentky SR Zuzany Čaputovej Emmy.

Miro Šimonič zastupuje viaceré svetové topmodelky a pod jeho krídla patria napríklad Adriana Sklenaříková či Pavlína Pořízková, ale aj synovia Alaina Delona alebo vnučka Charlieho Chaplina Kiera. Ako jeden z prvých slovenských modelov z čias pred rokom 1989 sa dostal aj do mekky módy – Paríža. Francúzska metropola mu napokon otvorila dvere do sveta šoubiznisu.

Zaujímavý je preto jeho názor na Emmu Čaputovú, ktorá vraj vo svete modelingu zaujala najmä svojou inakosťou. „Inakosti sú momentálne veľmi, veľmi výstredné. Všetko, čo je iné, je naozaj in,“ skonštatoval Šimonič, podľa ktorého prezidentkina dcéra ‘prerazila’ iba na Slovensku, keďže v Hainburgu už nikoho nezaujíma, že je prezidentkina dcéra.

„Vo svete by podľa môjho názoru neu­spela. Organizátori, ktorí si prezidentkinu dcéru pozývajú na prehliadky, dobre vedia, že to je výborný marketingový ťah,“ dodal modelingový expert, ktorý ešte doplnil, že nijaký ideál krásy neexistuje a ani nikdy nebol.

„Názor ľudí na krásu je veľmi subjektívny, lebo každému sa páči niečo iné. Keď sa však obzrieme späť, všetky supermodelky mali ženské krivky. Potom prišli vychrtnuté modelky, lebo televízna kamera pridáva päť kilogramov, a je to optický klam. Predáva sa ilúzia,“ uzavrel Šimonič.