Úvod ZO ZAHRANIČIA Moskva: Odpoveď na sankcie bude rázna, dobre zacielená a citeľná

Moskva: Odpoveď na sankcie bude rázna, dobre zacielená a citeľná

Fotomontáž: archív

“Reakcia Ruska na americké sankcie možno nebude nevyhnutne symetrická, ale zato citeľná,“ uviedlo vo svojom vyhlásení ruské ministerstvo zahraničných vecí. “Nemali by byť nijaké pochybnosti o tom, že na sankcie odpovieme rázne a reakcia bude dobre zacielená a citeľná,“ doplnil rezort ruskej diplomacie.

Vo vyhlásení sa ďalej uvádza, že USA zaviedli proti Moskve sankcie s cieľom „zmeniť kurz Ruska“. Ani sankcie však Moskvu nezastavia v tom, aby rozhodne bránila svoje záujmy. „Rusko už dokázalo, že napriek nákladom spojeným so sankciami je schopné minimalizovať škody, ktorú doterajšie sankcie spôsobujú,” uvádza ministerstvo.

Americký prezident Joe Biden aktuálne avizoval prvý balík sankcií zameraných na ruské banky a oligarchov. Biely dom tiež avizoval posilnenie prítomnosti amerických vojakov v pobaltských krajinách. Biden upozornil, že ide len o prvú sériu sankcií, ktoré vraj budú oveľa rozsiahlejšie, ako tie uvalené na Rusko v roku 2014 v reakcii na znovupripojenie Krymu k ruskému územiu.