Úvod Politika Na Vysokej škole výtvarných umení vyvesili dúhovú vlajku

Na Vysokej škole výtvarných umení vyvesili dúhovú vlajku

Foto: archív

Rektorka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave Bohunka Koklesová spolu s prorektorkou Janou Hojstričovou „pozdravujú ministerku kultúry“ z balkóna VŠVU, kde vyvesili dúhovú vlajku. Urobili tak deň po tom, ako ministerka kultúry stopla granty na podujatia LGBTI komunity.

Informáciu publikovala stránka Katedra fotografie a nových médií/VŠVU na sociálnej sieti Facebook s priloženou fotografiou: „Rektorka Bohunka Koklesová a prorektorka Jana Hojstričová z balkóna VŠVU pozdravujú ministerku kultúry. Od dnešného dňa dúhová vlajka bude pri vstupe do našej školy na Hviezdku a na balkóne.“

Foto: archív

Na ministerku kultúry Ľubicu Laššákovú sa zo strany podporovateľov LGBTI komunity strhla veľká vlna kritiky. Rozhodla sa totiž nepodpísať dotácie na kultúrne podujatia organizované komunitou LGBTI.

Podporovatelia tejto komunity požadujú petíciou jej odvolanie pre „zasahovanie do odborných procesov a nekompetentnosť“. Iniciátor petície, hudobný skladateľ Martin Burlas sa vyjadril, že kroky ministerky kultúry „pripomínajú politiku so znakmi fašistickej, respektíve klérofašistickej ideológie“.