Úvod ZO ZAHRANIČIA Naď je pripravený rokovať o vojenskom výcviku Ukrajincov na území SR

Naď je pripravený rokovať o vojenskom výcviku Ukrajincov na území SR

Jaroslav Naď. (Foto: archív)

Na Slovensku by mohol prebiehať výcvik ukrajinských ozbrojených síl. Počas návštevy leteckej základne Ramstein v Nemecku to novinárom povedal minister obrany SR Jaroslav Naď. „Naša ochota a odhodlanie adresovať špecifické požiadavky ukrajinskej strany sú stále aktuálne.

Verím, že posilňovaním budovania kapacít a spôsobilostí ukrajinských ozbrojených síl budeme čoraz bližšie k ukončeniu tejto nezmyselnej ruskej agresie a víťazstvu slobodnej Ukrajiny,“ vyhlásil Naď.

Podľa ministra obrany je Slovenská republika pripravená rokovať o výcviku ukrajinských vojakov na svojom území. Dodal, že poskytnutie výcviku pre Ukrajincov by mohlo byť „eventuálnym príspevkom do novovytvorenej vojenskej asistenčnej misie EÚ na Ukrajine“.

Naď sa v Nemecku zúčastnil na piatom stretnutí Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny vo formáte ministrov obrany. Témami stretnutia boli situácia na bojisku či materiálne a výcvikové potreby ukrajinskej armády. Predstavitelia rezortov obrany však hovorili aj o posilnení spoločných kapacít obranného priemyslu v záujme podpory obranného úsilia Ukrajiny.