Úvod Spoločnosť Nemeckom otriasol škandál týrania kráv chovaných na mlieko

Nemeckom otriasol škandál týrania kráv chovaných na mlieko

Foto: archív

Prokuratúra v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko vedie vyšetrovanie proti deviatim osobám spojeným so škandálom, ktorý vyvolali v Nemecku zábery týrania kráv chovaných na mlieko v meste Bad Grönenbach. Vyšetrovatelia v tejto súvislosti prehľadali v stredu 21 nehnuteľností, informovala tlačová agentúra DPA.

Viaceré nemecké médiá zverejnili začiatkom júla videozáznam nakrútený v danom chove bojovníkmi za práva zvierat, na ktorom vidieť ako zamestnanci kravy kopú, bijú a vláčia po kravíne.

Aktivisti tvrdia, že niektoré kravy podľahli zraneniam na hlavách po niekoľkohodinovom utrpení. Združenie Soko Tierschutz tiež uviedlo, že závod na výrobu mlieka v Bad Grönenbachu, ktorý chová 1800 kráv, porušoval zákony na ochranu zvierat už roky.

Polícia a prokuratúra oznámili, že v súvislosti s týmto prípadom vytvorili špeciálnu komisiu zloženú z 30 vyšetrovateľov. Vyšetrovanie je vedené proti šiestim zamestnancom závodu a trom veterinárom zodpovedným za starostlivosť o chovaný dobytok. Mlieko zo závodu v Bad Grönenbachu sa predáva výrobni syrov v obci Lauben, ktorá dodáva svoje výrobky do celého sveta.