Úvod Politika Neznámy muž Kušnírovej: Dokedy chceš parazitovať na smrti dcéry?

Neznámy muž Kušnírovej: Dokedy chceš parazitovať na smrti dcéry?

Reprofoto: archív

Zlatica Kušnírová, matka nebohej Martiny Kušnírovej, priateľky zavraždeného novinára Jána Kuciaka, sa neúspešne pokúsila na oslavách Medzinárodného dňa žien v Prešove symbolicky vrátiť predsedovi Robertovi Ficovi kyticu ruží, ktorú dostala od vtedajšieho premiéra pred dvomi rokmi na oslavách MDŽ v Sabinove.

Kušnírová tak chcela po rokoch napodobniť Annu Remiášovú, matku kontroverzného expolicajta Róberta Remiáša, známeho z kauzy zavlečenia Michala Kováča ml. do zahraničia, ktorý zahynul pri výbuchu svojho auta. Tá na predvolebnom mítingu HZDS udrela kyticou predsedu vlády Vladimíra Mečiara.

Ochranka však Kušnírovú na podujatie organizované pre sympatizantov Smeru-SD nevpustila. “Keď tam môžu ísť matky a ženy, kto je väčšia matka ako ja? Kto? Komu zavraždili deti? Do kelu tu… Ma nepustí… reagovala pre prítomné televízne štáby Kušnírová.

Foto: archív

Na jej slová reagoval neznámy muž, ktorý ku Kušnírovej pristúpil a opýtal sa: “Dokedy chceš žiť ako parazit zo smrti vlastnej dcéry?” “Dovtedy, kým sa to nevyšetrí,” hystericky odpovedala mužovi. Muž doplnil, že jej vystupovanie je hanba. “Ja nechcem z toho žiť. Ja mám život už v pi… Nevieš, čo to je pochovať vlastné dieťa s prestreleným srdcom a prestrelenou hlavou. Somár!” reagovala Kušnírová.

Ku konfliktu sa neskôr na sociálnej sieti vyjadrila aj strana Smer-SD. “Pani Kušnírovej neodopierame nárok navšetky prejavy emócií a smútku. Stratila najcennejšie, čo mala a chápeme, v akej ťažkej situácii sa po smrti dcéry a budúceho zaťa ocitla.

Principiálne však odmietame, aby bola táto tragická udalosť pod taktovkou hyenistických médií hrubo zneužívaná na politický boj proti našej strane. Dôrazne sa ohradzujeme proti takýmto praktikám a odmietame akékoľvek spájanie vraždy novinára a jeho snúbenice so Smerom-SD,” uviedla vládna strana.

Incident neznámeho muža s Kušnírovou v Prešove: