Úvod ZO ZAHRANIČIA Nigel Farage: Namiesto lockdownov, obmedzení a vyhrážok zaveďme lokálne opatrenia

Nigel Farage: Namiesto lockdownov, obmedzení a vyhrážok zaveďme lokálne opatrenia

Foto: archív

Britský politik Nigel Farage sa rozhodol predstaviť svoju Stranu brexitu v novom svetle pod názvom Reform UK. Bojovať chce predovšetkým proti celoplošnému uzatváraniu ekonomiky. Strana namiesto lockdownu podporuje cielenú ochranu tých najzraniteľnejších.

Jeho niekoľkoročná kampaň proti členstvu Spojeného kráľovstva v EÚ zohrala dôležitú úlohu v referende, kde sa Briti tesnou väčšinou vyslovili za brexit. Po tom, ako krajina v januári Európsku úniu opustila, sa strana stiahla do úzadia.

K oživeniu strany ho podnietil spôsob, akým vláda bojuje s epidémiou koronavírusu a zavedenie už druhého lockdownu. „Kroky, ktoré vláda podnikla, mali ľudí vystrašiť a podmaniť. K tomu navyše pridala lockdowny, nariadenia, obmedzenia a vyhrážky. Takto si s ochorením, ktoré tu môže byť navždy, neporadíme,“ dodal Farage.

Londýn by podľa neho mal zaviesť len lokálne opatrenia ako Švédsko. V posledných troch rokoch Farage pracoval pre londýnsku rozhlasovú stanicu LBC, ktorú opustil po tom, ako prirovnal aktivistické hnutie Black Lives Matter k afganskému radikálnemu hnutiu Taliban.